Anasayfa / NBA / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 20.09.20

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 20.09.20

NBA’de Play-Off heyecanı konferans finalleriyle devam ediyor. Seride 2-0 öne geçerek büyük bir avantaj yakalayan Miami Heat, Cumartesiyi Pazara bağlayan gece saat 03:30’da Boston Celtics ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu maç için toplam sayı limitini 211.5 olarak belirlerken bets10 210.5 olarak belirlemiş.

Miami Heat muhteşem eşleşmede müthiş bir avantaj yakalamış durumda. İki maçta da çift hanelerden gelerek kazanmayı başaran ekip NBA bazında son zamanların en iyi takım oyununu oynuyor adeta. Koç Eric Spoelstra tecrübesini konuşturarak çok üst düzey olmasa da elindeki kadroyla müthiş bir iş çıkarıyor. Boston Celtics’i iki maçtır kritik yerlerde çok iyi savunabiliyorlar. Riski göze alarak yaptıkları alan savunması Bam Adebayo gibi bir isimle sahaya başarılı bir şekilde yerleşiyor. Böylece Boston’ı uzun süre kitleyebiliyorlar. Bu maçta 3. çeyrekte uyguladılar ve 37-17’lik bir geri dönüş skoru aldılar.

Boston Celtics’ten ilk maçta ellerinden kaçırdıkları geri dönüş sonrası daha iyi bir performans bekliyordum. Bu maçta da iyi bir ilk yarı çıkardılar. Üçüncü çeyrekte çok fena sendeleseler de son anlara önde girdiler ama bu seferde top kayıplarından kaçamadılar. Miami’nin 9 top kaybı yaptığı yerde 20 top kaybı yaparak bu denli başa baş olan seride maç kazanmak şampiyonluk kazanmak kadar zor bir olay. Başta uzun rotasyonunun en önemli oyuncusu Theis olmak üzere tüm isimlerin biraz silkelenip alan savunmasını kırmanın yolunu bulmaları lazım.

Miami Heat savunması ve ders olarak verilmesi gereken alan savunmasıyla şu ana kadar oldukça başarılı bir iş çıkardı. Milwaukee’i de bir anda kitleyip skoru 2-0’a çıkarmış, ardından seriyi rahatça geçmişlerdi. Boston Celtics’in o yüzden bu maç çok büyük bir reaksiyon vermesi gerek. Bu denli kalitelerine yakışmayan bir performans sergilediler. Bu maç onlar için bir final niteliğinde. Ben yine çok başa baş gidecek bir eşleşme bekliyorum. Yer yer ekipler öne geçse de sert savunmaların konuşulacağı maçta alt seçeneğini tercih edeceğim.

Eksikler:

Miami:
Boston: Gordon Hayward (şüpheli)

İddaa Oranı: ALT (211.5) – 1.45
Bets10 Oranı: ALT (210.5) – 1.69Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …