Anasayfa / NBA / Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 20.09.20

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 20.09.20

NBA play-off doğu konferansı final serisi üçüncü maçında cumartesiyi pazara bağlayan gece 03:30’da Miami Heat ile Boston Celtics karşılaşacak. İddaa bu maçta toplam sayı limitini 210.5, bets10 ise 209.5 olarak belirlemiş.

Miami Heat seri genelinde yaptığı alan savunmasıyla Boston Celtics’in hücumda ritim bulmasını önledi. Koç Eric Spoelastra alan savunmasının önünde Jimmy Butler ve Jae Crowder ikilisini kullanarak savunma dezavantajı yaşayan Goran Dragic, Duncan Robinson gibi oyuncuları köşelerde kullanmayı tercih etti. Goran Dragic kazanılan iki maçta da takımın en skorer ismi olurken Bam Adebayo play-off geneline oranla Celtics serisinde hücumda daha çok sorumluluk aldı. Geride kalan iki maçta Miami Heat Goran Dragic, Bam Adebayo ve Jimmy Butler’in parkede olduğu süreler zarfında rakibine 11.5 sayılık fark atmayı başardı.

Boston Celtics kaybedilen iki maçı da kazanabilecek noktaya getirmişti. İlk maçta son topu Jayson Tatum değerlendiremedi ve uzatma sonunda yenildiler. Son maçtaysa üçüncü çeyrek başında 17 sayı farkla önde olmalarına rağmen üçüncü çeyrekte Miami Heat’in alan savunmasına çözüm üretemeyip maçı kaybettiler. Son maç özelinde Celtics çok top kaybı yaptı. Seri geneline bakıldığında boyalı alandan yeteri kadar sayı üretemediler. Rakibin alan savunması karşısında Gordon Hayward’in eksikliğini arıyorlar. All-star oyuncunun serinin üçüncü maçında süre alıp almayacağı net değil.

Boston Celtics seriye tutunmak için üçüncü maçı mutlaka kazanmak zorunda. Miami Heat karşısında geride kalan iki maçta farklı öne geçmelerine rağmen kaybetti. Ana rotasyonları Miami Heat’e kıyasla daha dar. Seri genelinde yaptıkları top kayıpları neticesinde geri dönüşlerde adam bulmakta sorun yaşadılar. Bu da Miami’nin hücumda ekmeğine yağ sürdü. Miami Heat kazandığı iki maçı da savunma performansıyla hanesine yazdırdı. Serinin üçüncü maçında iki takımın da savunmaya daha konsantre olmasını bekliyorum. Tercihim düşük skordan yana.

 

İddaa Oranı: Alt (210.5) – 1.45

Bets10 Oranı: Alt (209.5) – 1.73

Eksikler:

Miami Heat: –

Boston Celtics: Gordon Hayward (belirsiz), Romeo LangfordHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …