Anasayfa / NBA / Miami Heat – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 07.10.20

Miami Heat – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 07.10.20

NBA finallerinde Miami Heat ile Los Angeles Lakers serinin dördüncü maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 04:00’da karşılaşacak. Seride Lakers’in 2-1 üstünlüğü bulunuyor. İddaa bu maçta Lakers aleyhine -4.5, bets10 ise -3.5 sayılık handikap belirlemiş.

Miami Heat serinin üçüncü maçında Jimmy Butler’in müthiş performansıyla galibiyete ulaşmayı başardı. Maç genelinde Butler önderliğinde boyalı alan sayılarında rakibe üstünlük kurup Lakers’in yaptığı top kayıplarını iyi değerlendirdiler. Anthony Davis’İn faul problemine girmesi maçın kazanılmasında Heat’in elini güçlendirdi. LeBron James’in savunmasında Duncan Robinson ve Tyler Herro ile adam değişmekten kaçınarak Lakers’i hücumda sınırlandırdılar.

Los Angeles Lakers ise 2-0 önde olmanın rehavetiyle üçüncü maça çok kötü başladı. Özellikle maçın ilk iki periyodunda çok basit top kayıpları yaptılar. Anthony Davis’in faul problemine girmesi işlerini zorlaştırdı. Rajon Rondo play-off standartlarının altında kalırken Markieff Morris ve Kyle Kuzma üçüncü maçta takıma iyi skor katkısı verdi. Fakat Kentavious Caldwell-Pope ve Danny Green’den neredeyse hiç katkı alamadılar ve iki asından yoksun Miami’ye kaybettiler.

Miami cephesinde son iki maçı kaçıran Bam Adebayo ve Goran Dragic’in dördüncü maç öncesi durumları belirsiz. Bu iki oyuncunun yokluğunda Jimmy Butler’in üzerindeki yük çok fazla oluyor. Kazanılan üçüncü maçta sadece 3 dakika dinlenebildi. Dördüncü maçta Lakers ona karşı ekstra önlemler alacaktır. Öte yandan Lakers seride maç kazanmak için boyalı alan üstünlüğünü rakibe kabul ettirmek zorunda. Son maçta Davis’in faul problemine girmesi oyun planlarını alt üst etti. Lakers’in dördüncü maçta reaksiyon göstermesini ve fiziksel üstünlüğünü sahaya yansıtmasını bekliyorum. Lakers’in handikabı aşarak seride durumu 3-1’e getireceğini düşünüyorum.

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:-4.5) – 1.42

Bets10 Oranı: MS 2 (h:-3.5) – 1.50

Eksikler:

Miami Heat: Goran Dragic (belirsiz), Bam Adebayo (belirsiz)

Los Angeles Lakers: –

 Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …