Anasayfa / Boston Celtics / Minnesota Timberwolves – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 16.03.23

Minnesota Timberwolves – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 16.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Minnesota Timberwolves Perşembe günü saat 03:00’da Doğu ekibi Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

Wolves, Batı’nın play-off ekiplerinden birisi. Şuana kadar topladıkları 35 galibiyetle kendilerine 7. sırada yer buldular. Ancak evlerindeki maçlarda sıkıntı yaşadıklarını unutmayalım, taraftarları önündeki son 4 maçlarını da üst üste kaybettiklerinin altını çizelim. Son 2 maçlarında da Doğu ekipleriyle karşılaşmışlar, içerde Nets’e uzatma sonunda 1 sayı farkla yenilirken, Hawks’ı ise tam 21 sayı farkla ezip geçmişlerdi. Nowell ve Towns’dan bu maçta da faydalanamayacaklar, Rivers, Reid, Gobert üçlüsünün durumları ise maç saatinde belli olacak.

Boston ise Doğu’nun zirve ekiplerinden birisi. Şuana kadar 47 galibiyet elde ettiler ve 2. sırada yer alıyorlar. Son 3 maçlarından ikisini kazandılar ve iyi durumda olduklarını söyleyebiliriz. Son 2 deplasman maçlarına baktığımızda ise Atlanta’yı 9 sayı farkla geçerken, zayıf rakiplerden Houston karşısında ise 2 sayı farkla kaybederek soğuk bir duş almışlardı. Bu maçta da yine Pritchard, Robert Williams ve Gallinari’den faydalanamayacaklar. 

Wolves elbette evinde kolay lokma değil. Ama Boston daha önce bu tarz rakipleri rahatlıkla yenmiş, yani Batı’daki rakiplerini geçmeyi bilmiş ve bu sayede de konferansında zirveye oynamayı başarmış bir ekip. Bu maçta da Brown, Tatum, White, Smart gibi etkili kısaların liderliğinde daha önce içerde 12 sayı fakla yendikleri rakiplerini deplasmanda da yeneceklerini, bu kez daha düşük handikapla da olsa üstünlüğü elde edeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.76
Güven Endeksi: 8



Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …