Anasayfa / Chicago Bulls / Minnesota Timberwolves – Chicago Bulls İddaa Tahmini 01.04.24

Minnesota Timberwolves – Chicago Bulls İddaa Tahmini 01.04.24

NBA Batı ekibi Minnesota Timberwolves Pazartesi günü saat 02:00’da Doğu ekibi Chicago Bulls ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Wolves son 4 maçını üst üste kazanarak ne kadar formda olduğunu gösterdi. Bu sayede de 51 galibiyete ulaştışar ve Thunder ile beraber Batı’da liderlik koltuğunu paylaşmaya başladılar. Evlerindeki performansları da gayet iyi, son 3 maçlarını üst üste kazandıklarını gördük. Son olarak zayıf rakiplerden Pistons karşısında işi sıkı tutarak sürprize izin vermemişler ve  15 sayı farkla kazanmışlardı. 30 Mart’taki son sınavlarında ise konuk oldukları şampiyon Denver’ı 98-111’lik skorla geçmişlerdi. Towns dışında önemli bir eksikleri yok.

Bulls ise Doğu’nun play-in ekiplerinden birisi. Ancak son dönemde formsuzlar, 5 maçtan 4 tanesini kaybettiklerini gördük. Bu nedenle de 35 galibiyette kaldılar. Halen 9. sıradan play-in potasında yer alıyor olsalar da üst sıralara çıkmak için şanslarının kalmadığını belirtelim. Alttan gelen takımların da onlardan 5-6 galibiyet uzakta olduklarını düşünürsek sezonun kalanını formalite için oynayacaklarını söylemek yanlış olmaz. Nitekim son 2 deplasman maçlarına baktığımızda da Rockets’a 10 sayı ve denk rakiplerden Nets’e ise tam 17 sayı farkla kaybettiklerini görebiliriz.

İki takım arasında net bir siklet farkı olduğunu düşünüyorum. Wolves, Batı’nın zirve takımlarından biri konumunda iken Bulls ise Doğu’da ancak play-in potasında yer alabilen vasat bir takım. Ev sahibi ekibin Edwards, Gobert, Conley, Gobert, Reid, McDaniels gibi kalite isimleriyle hata yapmayacağını, düşük olduğunu düşündüğüm handikapı da geçerek hanesine bir galibiyet daha yazdıracağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.46
Hovarda Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …