Anasayfa / Basketbol Haber / Misafir Olarak Katıldı MVP Oldu

Misafir Olarak Katıldı MVP Oldu

Efe Yurtlu “misafir oyuncu” olarak İtalya’daki Trofeo Peppino Todisco U17 Turnuvası’nda Nürnberg (Almanya) formasını giydi ve takımı şampiyon olurken kendisi de MVP ödülünü aldı.

Bu olay bize gurur verebilir ama daha çok “düşündürücü” olmalıdır…

2001 doğumlu, 2.08 m boyundaki bu genç eski oyuncu ve basketbol antrenörü Coşkun Yurtlu’nun oğlu. Geçen sezon İstanbul Bahçelievler Belediye Bölgesel Lig A takımda oynadı, daha önce de İzmir Üniversitesi ve İzmir Gençlik formalarını giymişti. 15 yaşındayken U16 Milli Takım kadrosuna girmiş, daha sonra ise milli takımlardan uzak kalmıştı.

Bulgar vatandaşlığı bulunan annesi Elina’dan dolayı Bulgar pasaportu da var. Yani Bulgaristan Milli Takımı’nda oynama hakkı da bulunuyor.

Kapasite olarak Türk Milli Takımları’nda oynayabilecek bir oyuncu ama kaybetmek üzereyiz… Hata herkeste olabilir… Kendisinde, ailesinde, oyuncu menajerlerinde, milli takım antrenörlerinde… Detayları biliyoruz ama yaraları deşmek istemiyoruz.

Her oyuncuda sorunlar yaşanabilir ama özellikle TBF yetkililerinin görevi sorunları çözmektir.

2.08 m boyunda iken kısa forvet oynamayı beceren, şutu olan, kendisine Hidayet Türkoğlu’nu örnek alan Efe Yurtlu için birşeyler yapmamız gerekiyor… Çok geç olmadan, onu kaçırmadan…

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Türkiye – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 09.09.19

Dünya Kupası klasman mücadelesine Türkiye Pazartesi saat 14:30’da Yeni Zelanda ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir