Anasayfa / NBA / New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 09.03.23

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 09.03.23

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Dallas Mavericks ile Smoothie King Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını konuk takım lehine 1.5 olarak belirlemiş.

New Orleans Pelicans üst üste mağlubiyetler almaya devam ediyor. Son olarak Sacramento deplasmanında da varlık gösteremediler ve son 7. maçtaki 6. mağlubiyetlerini aldılar. 31-34’lük bir dereceyle play-in yarışında olsalar da şanslarının diğer takımlara kıyasla daha düşük olduğunu düşünüyorum. Zion’ın sakatlıktan dönüşü bile bu noktadan sonra etki etmeme ihtimaline sahip. 

Dallas Mavericks 6 maçlık iç saha serisini sonlandırdı. Bu dönemde 3 galibiyet 3 mağlubiyet alan ekip son olarak dün gece Jordan Clarkson ve Walker Kessler gibi iki önemli isminden yoksun Utah’a karşı ecel terleri döktü adeta. Rahat kazanmalarını beklediğim maçta 19 üçlük isabetine rağmen çok sıkıntı çektiler ve son anlarda Kyrie’nin sazı eline alarak resitale imza attığı mücadelede 120-116 galip geldiler.

Bir tarafta sakatlıklarıyla birlikte yüksek umutlar besledikleri sezonun çöp oluşuna engel olamayan New Orleans Pelicans, diğer tarafta ise hâlâ dikiş tutamamış ama buna rağmen çok iyi dereceyle 5. sırada bulunan bir Dallas Mavericks var. İki tarafın da ciddiye alacağı ve ihtiyaç duyduğu bir maça çıktığını düşünüyorum. New Orleans son maçlarda çok daha kötü gözüktü ve iç sahadaki son mücadelede Orlando’ya 101-93 yenilmişti. Bu geceki mücadelede de Dallas’ın daha fazla skor üreten ve böylece kazanan taraf olacağını düşünüyorum.

Eksikler:

New Orleans: Larry Nance, Zion Williamson, Jose Alvarado
Dallas: Reggie Bullock (gtd), Javale McGee (gtd)

İddaa Oranı: MS 2 (+1.5) – 1.53
intobet Oranı: MS 2 (+1.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden New York Knicks Salı günü saat 02:30’da Batı ekibi Houston Rockets …