Anasayfa / Dallas Mavericks / New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 13.11.23

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 13.11.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde New Orleans Pelicans Pazartesi günü saat 03:00’da Dallas Mavericks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad ev sahibi lehine 1.5 handikap belirlemişler.

Pelicans son 4 maçını üst üste kaybetti, kötü bir dönemden geçtikleri aşikar… Evlerindeki performansları da sıkıntılı, son 3 maçtan ikisini kaybettiler taraftarları önünde… Son olarak Doğu’daki denk rakiplerinden Hawks’a hiç direnememişler ve tam 18 sayı farkla teslim olmuşlardı! Potalarında 123 sayı görerek savunmada sınıfta kaldıkları o maçta Williamson 25 sayı, 5 ribaund, Ingram 16 sayı, 7 ribaund ve Hawkins 15 sayı, 5 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. Alvarado, McCollum ve Murphy’den yine faydalanamayacaklar, Herbert Jones ile Marshall’ın durumları ise maç saatinde belli olacak. 

Mavs ise bu sezon konferansın iddialı zirve adaylarından birisi. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve toplamlada da 9. maçlarında 7. galibiyetlerine ulaştılar! Deplasman karneleri de gayet iyi, 4 maçtan 3 tanesini kazandılar ve son olarak Doğu’nun dişli ekiplerinden Orlando’ya fırsat tanımamışlar, 15 sayı farkla net bir galibiyet elde etmişlerdi. O maçta Doncic 29 sayı, 6 asist, Hardaway 21 sayı, 6 ribaund ve Irving 21 sayı, 6 ribaund, 10 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Kleber dışında başka bir eksikleri bulunmuyor. 

Pelicans tam kadro olsa bile gücünün Doncic ve Irving gibi iki süper yıldıza yeteceğini düşünmüyorum ki bu maçta McCollum gibi önemli bir silahlarını da kullanamayacaklar. Ayrıca kötü bir dönemden geçiyorlar ve reaksiyon göstermek isteyecek olsalar da Dallas bu alanda efor sarfetmeleri için doğru ve dişlerine göre bir rakip değil. Doncic ve arkadaşlarının ev sahibinin direncini tam olarak kıramasa da kazanmak için yeteceği kadar oynayacaklarını, düşük farklarla da olsa hanelerine bir galibiyet daha yazdıracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.49
Betroad Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …