Anasayfa / Fuenlabrada / Obradoiro – Fuenlabrada İddaa Tahmini 02.10.21

Obradoiro – Fuenlabrada İddaa Tahmini 02.10.21

İspanya Liga Endesa 4. hafta mücadelesinde Obradoiro Cumartesi saat 19:00’da Fuenlabrada ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 167.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 168.5 olarak belirlemiş.

Obradoiro sezona kendi standartlarına göre iyi başlayan bir ekip. Sonuçta düşmemek için ve sürpriz bir play-off yarışçısı olarak başladılar sezona. İlk maçta deplasmanda Malaga’ya 91-79 yenilirken, ikinci maçta kendi sahalarında Badalona karşısında savunmada yine sorun yaşamışlar ama 93-91 ile kazanmayı başarmışlardı. Son maçta ise güçlü Real karşısında, sert savunma duvarını aşamamışlar ve düşük tempoda giden maçı 78-68 ile farklı kaybetmişlerdi. Yine de iyi direndiklerini söyleyebiliriz. Real karşısında NBA patentli uzun Ellenson 20 sayı, 7 ribaund ile öne çıkarken 2 Kanadalı Robertson ve Scrubb da 11’er sayıyla katkı vermişlerdi. Eksik ya da sakat isimleri yok. 

Fuenlabrada da geçen sezon ile aynı hedefle, düşmemek için sezona hazırlandı. Aslına bakarsanız ilk 3 maçlarında da güçlü rakiplere karşı gayet iyi iş çıkardılar. Granca’ya içerde uzatma sonunda 87-92 ile ve Baskonia’ya deplasmanda 95-86 ile kaybettikten sonra içerde Andorra’yı 91-78 ile geçerek şeytanın bacağını kırdılar, ilk galibiyetlerini aldılar. O maçta da diğer iki maçta olduğu gibi hücum performansları ön plandaydı. Eski dost Armand 25 sayı, 5 asist, Cheatham 18 sayı ve sezonun en formda isimlerinden Meindl 18 sayı, 7 ribaund ile galibiyetin mimarları olmuşlardı. Ehigator ve Samar yine forma giyemeyecekler, Emegano’nun durumu ise maç saatinde belli olacak.

Gerek kadro kaliteleri gerekse oyun tarzları bakımından tam anlamıyla denk güçlerin kapışmasını izleyeceğimizi düşünüyorum. İki takım da yüksek tempoda oynuyor ve öncelikleri hücum, savunmada yumuşak kaldıklarını da söyleyebiliriz. Hal böyle olunca bu maçta da temponun düşeceğini söylemek pek mantıklı olmaz. Obradoiro’da Ellenson, Robertson, Scrubb ve Fuenlabrada ise Armand, Cheatham, Meindl üçlüsüyle skor üretmekte sorun yaşamayacaktır, hatta iki takımın da 85-90 baremlerini zorlayabileceklerini düşünüyorum. Bu nedenle de tercihim üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (167.5) – 1.52
Bets10 Oranı: ÜST (168.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Real Madrid – Fenerbahçe Beko İddaa Tahmini 21.10.21

Turkish Airlines Euroleague 5. hafta mücadelesinde Real Madrid Perşembe saat 22:00’da temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile …