Anasayfa / İddaa Tahminleri / Obradoiro – Real Madrid İddaa Tahmini 08.05.22

Obradoiro – Real Madrid İddaa Tahmini 08.05.22

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde Obradoiro Pazar saat 19:00’da Real Madrid ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Obradoiro ligin vasat ekiplerinden biri, şuana kadar 11 galibiyet toplayabildiler ve düşme potasından da sadece 1 adım uzaktalar, tek artıları rakiplerine göre 1 maçlarının eksik olması diyebiliriz. Bunun yanında evlerindeki son 2 maçlarında konuk ettikleri play-off ekiplerini geçmişlerdi, önce Manresa’yı uzatma sonunda 7 sonra da Granca’yı 9 sayı farkla yenmeyi başarmışlardı. Geçen hafta ise konuk oldukları bir diğer play-off yarışçısı olan Murcia’ya tam 18 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar. Önemli bir eksikleri yok bu zorlu maç öncesi.

Real Madrid, Final Four biletini Maccabi’yi süpürerek erken kaptığı için lige konsantre olma adına önemli bir fırsat yakaladı. Son 3 maçlarını kazanan koç Laso’nun öğrencileri, 22 galibiyete ulaştılar ve 2. sıra için önemli bir avantaj yakaladılar ki biliyorsunuz liderlik şansları kalmamıştı. Bu maçı da kazanmaları ve Valencia’nın kaybetmesi durumunda son 2 hafta öncesinde 2. sırayı garantilemiş olacaklar. Son deplasman maçlarında düşme adaylarından Betis karşısında beklenenden fazla zorlanmışlar ve 2 sayı ile galip gelebilmişlerdi, hemen ardından Maccabi’yi ise evinde 76-87 ile geçerek süpürmüşlerdi. Rudy’nin durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

İki takım arasındaki kalite ve seviye farkını detaylıca anlatmaya gerek yok sanırım. Real Madrid, Barça ile beraber ligin en güçlü şampiyonluk adayı ve Euroleague’de Final Four biletini kapmanın moraliyle geçen hafta Badalona gibi dişli bir rakibi de 10 sayı farkla rahat geçmişlerdi. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen dominant bir oyun sergileyeceklerini, 2. sıradaki yerlerini korumak adına motive bir şekilde çıkacakları maçta tecrübe ve kalite farkını sahaya yansıtacaklarını, handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.68
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones De Ponce – Grises de Humacao İddaa Tahmini 17.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Leones de Ponce Salı saat 03:00’da Grises de Humacao ile karşılaşacak …