Anasayfa / NBA / Phoenix Suns – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini 06.11.22

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers İddaa Tahmini 06.11.22

NBA normal sezonda Phoenix Suns Pazar sabaha karşı 05:00’da evinde Portland Trail Blazers ile karşılaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada toplam sayı barajını 219.5 olarak belirlemiş.

Phoenix Suns son maçında evinde iki önemli asından yoksun Portland’a Jerami Grant’in yıldızlaştığı gecede 108-106 yenilerek sezonun ikinci mağlubiyetini aldı. Evlerinde bu gece üst üste altıncı maçlarına çıkacaklar. Kendi sahalarında en son üst üste iki mağlubiyet aldıkları zaman bundan üç sezon öncesiydi. Blazers’in fizikli beşine karşı gard rotasyonlarından istedikleri verimi alamadılar Cam Johnson ve Cameron Payne’i aradılar. İki ismin bu gece oynayıp oynamayacağı belirsiz.

Portland Trail Blazers ise yıldız ismi Damian Lillard’ın yokluğunda şu ana kadar çıktığı iki maçı da kazanmayı başardı. Bu gece büyük ihtimalle yine Lillard ve Simons ikilisinden yoksun olacaklar. Maçın içinde kalabilmeleri savunmada sergileyecekleri efora bağlı. Koç Bllups iki gardının yokluğunda Justise Winslow’u ilk beş başlatarak Suns’ı şaşırtmayı başardı. Jerami Grant ise hayatının en verimli hücum performanslarından birini ortaya koydu. Şu ana kadar savunma verimliliğinde geçen sezonlara kıyasla çok daha iyi ve konsantrelerdi.

İki ekip art arda ikinci kez karşılaşacak. Dün geceki maçın istatistik kağıdına bakıp yüzdeleri görünce bu geceki mücadeleden düşük skor çıkacağı yönünde bir hissiyat oluşuyor. Blazers saha içinden %50 yayın gerisinden ise %44 gibi muazzam yüzdeler yakalamış. Dediğim gibi Suns evinde kolay kolay iki maç arka arkaya yenilmez. Fakat tercihimi düşük skordan yana kullanmak istiyorum.

İddaa Oranı: Alt (219.5) – 1.47

İntobet Oranı: Alt (219.5) – 1.67

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Phoenix Suns: Cameron Johnson (GTD), Cameron Payen (GTD), Jae Crowder

Portland Trail Blazers: Gary Payton II, Anfernee Simons (GTD), Damian Lillard



Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Detroit Pistons – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (2) 05.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Detroit Pistons, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Memphis Grizzlies ile Little Caesars …