Anasayfa / Anadolu Efes / Pınar Karşıyaka – Anadolu Efes İddaa Tahmini 13.05.22

Pınar Karşıyaka – Anadolu Efes İddaa Tahmini 13.05.22

ING Basketbol Süper Ligi play-off serisi 2. maçında Pınar Karşıyaka Cuma saat 19:30’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. Rexbet ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

Karşıyaka sezonun en büyük hayal kırıklılarından biri oldu. Açıkçası normal sezonun son maçında Daçka’yı deplasmanda 80-84 ile yendikleri için olumlu sinyaller verdiklerini düşünenlerdendim ama play-off serisi ilk maçında Sinan Erdem’de Efes karşısında tam anlamıyla sınıfta kaldılar. Burak Can ve Berkan’dan yoksun olmalarıyla beraber zaten sorun yaşadıkları savunma dirençlerini hiç yükseltemediler ve 90-66 gibi can yakıcı bir skorla yenildiler, daha doğrusu hezimete uğradılar. Çıkacakları bu tamam mı devam mı maçında Burak Can ve Berkan’dan yine faydalanamayacaklar. 

Anadolu Efes ise Euroleague Final Four’u öncesi yüksek moralle başladığı seride saha avantajını da iyi kullanmış, sezon son bölümünde yakaladığı momentumu bu seriye de taşımıştı. Micic, Beaubois, Simon gibi önemli kısaların yokluğunda Anderson’dan 16 sayı, 7 ribaund, Erten’den 13 sayı, 3 ribaund ve Buğrahan’dan 13 sayı, 5 ribaund, 6 asistlik katkılar alarak rakibe net bir üstünlük kurmuşlardı. Aynı şekilde bu üçlünün İzmir’de de forma giymesi beklenmiyor. 

Karşıyaka ilk maçta aldığı kalp kırıcı mağlubiyetten sonra taraftarı önünde bir reaksiyon göstermek isteyecektir mutlaka. Ama çok dar bir rotasyonla oynuyorlar ve özellikle Taylor ile Tyus’dan çok sınırlı katkı alabiliyorlar oyunun iki alanında da. Bu nedenle de sadece Colson ve M’Baye’nin çabalarıyla Efes gibi geniş rotasyona sahip bir takımı devirmeleri pek mümkün görünmüyor. Final Four öncesi işi uzatmak istemeyen Efes’in bu maçı kazanıp Belgrad öncesi daha fazla dinlenme fırsatı isteyeceğinden eminim. Bunun motivasyonu ve ilk maçta alınan farklı galibiyetin moraliyle İzmir’de rakiplerini bu kez daha normal bir farkla yeneceklerini ve seriyi tamamlayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.40
Rexbet Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.76
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Anwil Wloclawek – Czarni Slupsk İddaa Tahmini 18.05.22

Polonya Ligi üçüncülük serisi ilk maçında Anwil Wloclawek Çarşamba saa 18:30’da Czarni Slupsk ile karşılaşacak. …