Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Pınar Karşıyaka’da 4 Numara için Yeni Bir İsim Gündemde

Pınar Karşıyaka’da 4 Numara için Yeni Bir İsim Gündemde

Koç Çıvgın yönetimindeki Pınar Karşıyaka, 4 numaraya bir hamle yaparak transferi kapatmak istiyor. Bu yolda Jonathan Holmes ve Travis Peterson ile görüşmeler yapmışlar ama olumsuz cevap almışlardı. Şimdi ise gündemlerinde son olarak Filipinler’de Alaska Aces forması ile izlediğimiz Antonio Campbell var.

2.06 boyundaki 1994 doğumlu genç forvet, sezona G-League takımlarından Lakeland’de başlamış ve burada 21 maçta 6.1 sayı %34.9 3sayı 4.6 ribaund 1.1 asist ortalamaları ile mücadele etmişti. Sonrasında ise sezonu Filipinler Ligi’nde tamamladı. Burada yer aldığı 10 maçta 22.6 sayı %37.5 3sayı 14.8 ribaund 2.0 asist 1.2 topçalma 1.5 blok istatistikleri yakalamıştı.

Campbell hem içerden hem de dışardan skor tehditi olan bir uzun forvet. Fakat skora fazla odaklı bir isim, pas vermeyi pek sevmiyor. Ribaundlarda ise mücadeleci bir isim ve sezgileri kuvvetli. Atletik özellikleri ile beraber blok tehditi de olan bir uzun. Ancak bloklar dışında işin savunma tarafında ciddi soru işaretleri var. Pozisyon bilgisi iyi değil, yardım savunması konusunda zamanlama sorunları var. Bu nedenle de faul problemine girmeye müsait bir oyuncu. Kondüsyonu da düşük seviyede, özellikle yüksek tempolarda dakikaları sınırlı kalabilir. Ayrıca ayağından da ciddi bir sakatlık geçirmişti. Özetle Karşıyaka, yetenekli ve potansiyelli bir hücum silahı alacak ama hem tecrübe problemi hem de savunmadaki zaafları ile birlikte aynı zamanda riskli bir hamle yapmış olacak. Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir