Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / RESMİ: Unics Kazan Atletik Uzunu ile Devam Dedi

RESMİ: Unics Kazan Atletik Uzunu ile Devam Dedi

Hem Eurocup‘ın hem de VTB Lig‘in iddialı takımlarından biri olan Unics Kazan, tecrübeli uzunu Stephane Lasme’yi kaptırmış ama yerini TOFAŞ ile çok iyi bir sezon geçiren bir diğer tecrübeli isim, Raymar Morgan ile doldurmuştu. Senegalli uzunları Maurice Ndour‘u ile de 1 yıllık yeni bir kontrat imzalayarak pota altı rotasyonlarını geçtiğimiz sezonki seviyede tuttuklarını söyleyebiliriz.

Bir ara Senegalli uzun ile yolların ayrılması gündeme gelmiş ancak Yunan koç Priftis’in isteği takımdan ayrılması istenmemişti.

2.06 boyundaki 1992 doğumlu olan Ohio koleji çıkışlı Ndour, kısa süren Dallas Mavericks ve Real Madrid maceralarının ardından New York Knicks’de de tutunamamış ve G-League’in yolunu tutmuştu. Burada başarılı bir performans sergileyince Rus ekibinden kontratı kapmıştı.

Savaşçı kimliği, atletizmi ve çabuk ayakları ile özellikle savunmada değerli bir silah. Hücumda da gerek alçak postta gerekse ikili oyunlar sonrası devrilmelerde yüzdeli bir bitirici. Elbette yetenekleri sınırlı bir oyuncu ve şut tehditinin olmaması en önemli eksisi ama savunmaya getirdikleri onu halen Eurocup seviyesi için değerli bir silah yapıyor.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Fransız Uzun Euroleague Takımlarının Radarında

Bu sezon hem 7DAYS EuroCup’da hem de Liga Endesa’da beklentilerin altında kalan Unicaja Malaga pota …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir