Anasayfa / NBA / Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 20.03.23

Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 20.03.23

NBA normal sezon mücadelesinde Portland Trail Blazers, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 04:00’te Los Angeles Clippers ile Moda Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını ev sahibi lehine 1.5 olarak belirlemiş. 

Kötü gidişe dur demenin yollarını arayan ama adeta kaybolan Portland Trail Blazers beklediğim üzere ilk 10 sıradan iyice uzaklaştı. Aradaki fark 4 maça çıktı ki zaten güncel form durumuyla alarm verdiklerini ve oraya çıkma ihtimallerinin çok düşük olduğunu daha önce de belirtmiştim. Lillard son iki maçta sırasıyla 38 ve 41 sayı üretse de önce New York’a 16 fark’la, ardından Boston’a 14 farkla yenildiler iç sahada.

Los Angeles Clippers da bir diğer hayal kırıklığı olmaya devam ediyor. Neyseki yerleri daha güvence altında diyebiliriz fakat onlar için de tehlike alarmı yüksek sesle çalmakta. Dün gece Orlando’yu konuk ettikleri maçta iyi performans göstermemelerine rağmen Paul George’un etkinliğiyle birlikte son çeyreğe 8 sayı önde girdiler fakat son çeyrekte Markelle Fultz’a hiçbir çözüm üretemeyerek 39-26’lık periyot sonrası 113-108 mağlup oldular. Plumlee de Zubac da inanılmaz kötü oynuyor istatistik kağıdına yansıyanın aksine. Plumlee bir türlü hava bulamadı burada. Norman Powell’ın eksikliği hissedilmeye devam ediyor ve dün oynanan maçta Kawhi da olmayınca mağlubiyet gelmiş oldu.

İki ekibin de hayal kırıklığını sürdürdüğünü söyleyebiliriz ama kalite farkı olarak büyük bir açıktan bahsetmek mümkün. Clippers çok daha iyi isimlerden kurulu ve Kawhi önderliğinde daha kompakt bir takım. Elbette tam olarak takım olduklarından söz edilemez ama Portland’a karşı çok daha öndeler bu kulvarda. Bu geceki maçta da galibiyete daha yakın taraf olduklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 2 (-1.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …