Anasayfa / NBA / Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 25.08.20

Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 25.08.20

NBA heyecanı play-off maçlarıyla sürüyor. Batı konferansı play-off ilk tur dördüncü maçında pazartesiyi salıya bağlayan gece 04:00’da Portland Trail Blazers ile Los Angeles Lakers karşılaşacak. Seride Lakers’ın 2-1 üstünlüğü bulunuyor. İddaa ve bets10 bu maçta deplasman takımı Lakers aleyhine -3.5 sayılık handikap belirlemiş.

Portland Trail Blazers üçüncü maçta elinden geleni yapsa da Anthony Davis ve LeBron James’i savunamadı. Damian Lillard, CJ McCollum ve Carmelo Anthony üçlüsü 82 sayı üretmesine rağmen maçı 116-108 kaybettiler. Terry Stotts pota altında rakibe fiziksel anlamda yenilmemek için Hassan Whiteside ve Jusuf Nurkic ikilisini birlikte kullanmak zorunda kalıyor. Zach Collins’in sakatlığı deneyimli koçu böyle bir tercihe sürükledi.

Los Angeles Lakers ilk maçı kaybettikten sonra son iki maçı kazanarak seride direksiyona geçmeyi başardı. Blazers’ın savunmadaki zafiyetini üçüncü maçta işlediler. Rakibin LeBron James ve Anthony Davis ile eşleşebilecek oyuncusu yok. Blazers iki uzunla oynamasına rağmen ribauntlarda rakibe üstünlük kurup geçiş hücumları ilk maça oranla son iki karşılaşmada daha çok kullandılar. Yayın gerisinden hala istenilen yüzdeyi yakalayamamış olsalar da iki uzunla oynayan Blazers karşısında tempo yaparak kolay sayı üretmeyi başarıyorlar.

Portland Trail Blazers seri genelinde sıralama maçlarında harika bir performans gösteren Gary Trent Jr’dan beklediği katkıyı bulamadı. Üçüncü maç özelinde ellerinden geleni yapsalar da Lakers’in yıldızlarıyla başa çıkamadılar. İki uzunlu düzen Blazers’ın aleyhine işlemeye başladı. Zach Collins sakatlığından dolayı ameliyat olup sezonu noktaladı. Sıralama maçlarında yüksek konsantrasyonla oynamanın sonucunda oyuncularda yorgunluk belirtileri oluşmaya başladı. Son iki maçta çember savunmasında çok aksadılar. Dördüncü maçta Lakers’ın handikapla beraber kazanmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 2 (h:-3.5) – 1.30

Bets10 Oranı: MS 2 (h:-3.5) – 1.47

Eksikler:

Portland Trail Blazers: Zach Collins

Los Angeles Lakers: Rajon Rondo (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 24.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı final serisi 4. maçında Miami Heat Perşembe saat 03:30’da Boston Celtics ile …