Anasayfa / İddaa Tahminleri / Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 20.11.23

Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 20.11.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Portland Trail Blazers Pazartesi günü saat 05:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Blazers konferansın zayıf halkalarından birisi, 12 maçtan sadece 3 galibiyet elde edebildiler… Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise son 3 maçlarını üst üste kaybettiklerini görüyoruz. Sırasıyla Grizzlies’e 12 sayı, Cavs’a 14 sayı ve son olarak da Lakers’a 12 sayı farkla yenilmişlerdi… 18 Kasım’daki o maçta 95 sayıda kalmışlardı. Grant 24 sayı, 4 ribaund, Ayton 17 sayı, 12 ribaund, Sharpe 17 sayı, 9 ribaund ve Mays 15 sayı, 5 ribaund, 8 asist ile direnen başlıca isimlerdi. Bu maçta da Brogdon, Henderson ve Simons’dan faydalanamayacaklar.

Thunder ise bu sezonun flaş ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede de 9. galibiyetlerine ulaştılar, zirvedeki Denver ile Wolves’u yakından takiplerini sürdürüyorlar. Ayrıca deplasmanda da 3 galibiyetlik bir seri yakalamış olduklarının altını çizelim. Son olarak güçlü rakiplerden Warriors’u uzatma sonunda da olsa 7 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. 19 Kasım’daki o son maçta Gilgeous-Alexander 40 sayı, 7 ribaund, 6 asist, Holmgren 36 sayı, 10 ribaund, 5 asist ve Jalen Williams 22 sayı, 6 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Bu maç önces,nde Jalen Williams dışında eksikleri yok.

Blazers’ın kısa rotasonunda Brogdon, Henderson ve Simons’un eksikliği çok hissediliyor, son dönemde bunun da etkisiyle çok formsuzlar. Thunder ise rakibinin aksine çok formda ve yılın çaylağı adaylarından Holmgren ritmini buldu, takımın yıldızı Gilgeous-Alexander’a çok iyi destek oluyor. Bu maçta da deplasmanda olmalarına rağmen Suns ve Warriors gibi güçlü takımlara kurdukları gibi eksik, formsuz Portland’a da üstünlük kuracaklarını ve düşük farkla da olsa kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.50
intobet Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Turkish Airlines Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – Zalgiris Kaunas İddaa Tahmini 05.12.23

Turkish Airlines Euroleague 12. hafta mücadelesinde Alba Berlin Salı günü saat 22:00’da Zalgiris Kaunas ile …