Anasayfa / Houston Rockets / Los Angeles Lakers – Houston Rockets İddaa Tahmini 20.11.23

Los Angeles Lakers – Houston Rockets İddaa Tahmini 20.11.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Los Angeles Lakers Pazartesi günü saat 05:30’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Lakers sezona istediği gibi başlayamamış olsa da son maçlarda toparlandıkları bir gerçek, nitekim son 5 maçlarında 4 tanesini kazandılar! Ancak evlerindeki son maçta, 16 Kasım’da konuk ettikleri Kings’e 15 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı… Potalarında 125 sayı görürken 110 sayı ile cevao verebildikleri o maçta Lebron 28 sayı, 10 ribaund, 12 asist ile triple-double yaparken, Russell 28 sayı, 5 ribaund, 5 asit ve Reddish 16 sayı ile direnen diğer isimlerdi. Vincent’dan yine faydalanamayacaklar, Lebron ile Davis’in durumları ise maç saatinde belli olacak, en az birinin oynaması bekleniyor.

Rockets ise geçen sezonki kötü performansın ardından bu sezona takıma eklenen tecrübeli isimler artı Alperen’in müthiş gelişimi sayesinde flaş takımlardaın birisi oldu. Üçte 0’dan sonra üst üste 6 maç kazandılar ama son maçta konuk oldukları diğer Los Angeles ekibi Clippers’a direnseler de 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar. O maçta milli oyuncumuz Alperen 23 sayı, 8 ribuand, 4 asist, Jalen Green 20 sayı, 4 ribaund, 5 asist ve VanVleet 19 sayı, 8 ribaund, 10 asist ile direnen başlıca isimlerdi. Yine Amen Thompson ve Oladipo’dan faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok.

Lakers cephesinde Lebron ile Davis’in durumları belirsiz ama en az birinin oynayacağı söyleniyor. Russell, Hachimura, Reaves gibi kaliteli görev adamlarıyla beraber evlerinde kazanmaya yakın olan taraf olarak görüyorum onları. Ancak sezonun formda ekiplerinden Rockets da burada daha yeni Clippers’a çok iyi direnmiş, sonunu getiremeyip 6 sayı ile kaybetmişti. Bu maçta da Alperen, VanVleet, Jalen Green üçlüsünün liderliğinde yine kolay pes etmeyeceklerini, kaybetseler de handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz İddaa Tahmini 01.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Minnesota Timberwolves Cuma günü saat 04:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. Hem …