Anasayfa / Cazoo Baskonia / Real Madrid – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 07.03.23

Real Madrid – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 07.03.23

Turkish Airlines Euroleague 27. hafta mücadelesinde Real Madrid Salı günü saat 22:45’de Cazoo Baskonia ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 86.5 olarak açıklamışken Betroad ise limiti 88.5 olarak açıklamış. 

Real son yıllarda olduğu gibi bu sezon da en güçlü şampiyonluk adaylarından birisi. Nitekim 5 maçtır mağlubiyet yüzü görmüyorlar ve 1 maç eksikleri ile beraber 18 galibiyete ulaştılar, tek başlarına liderlik koltuğunda oturuyorlar şuan için. Aynı şekilde WiZink’deki son 5 maçlarını da kayıpsız geçtiklerinin altını çizelim. Bu maçlardan 4 tanesinde de hücumda dominant bir performans sergilemişler, rakip potalara minimum 90 sayı göndermişlerdi. Buradaki son maçlarında Zalgiris potasına 96 sayı bırakmışlardı! Alocen, Llull ve Randolph’dan faydalanamayacaklar, Tavares ile Rudy’nin durumları ise maç saatinde belli olacak.

Baskonia ise bu sezonun flaş takımlarından birisi. Uzun yıllardır özledikleri play-off potasına yeniden dahil olabilmek için şuana kadar önemli bir avantaj yakaladılar, 26 maçtan 14 galibiyet yazdırdılar hanelerine ve 7. sırada konumlandılar. Ancak bu başarılı performanslarının temelinde iç sahadaki iyi oyun ve galibiyetler yatıyor, deplasmanlarda ise tam 6 maçtır galibiyetle tanışabilmiş değiller! Son 3 deplasman maçlarına baktığımızda ise ikisinde temel sıkıntının savunma olduğunu görüyoruz; Milano’dan 89 ve Bologna’dan 88 sayı yiyerek yenilmekten kurtulamamışlardı. Sedekerskis’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Real rakibi ile beraber yer aldığı Endesa’da da liderlik koltuğunda oturuyor tıpkı buaradaki gibi. Ancak diğer taraftan bu sezon iki kere karşılaştılar ve iki kulvarda da Baskonia ev sahibi avantajını kullanarak rakibini devirmişti. Real adına olumlu nokta ise deplasmanda olmalarına ve kaybetmelerine rağmen Endesa’da 82 ve Euroleague’de 86 sayı üretebilmilmeleriydi. Şimdi kendi sahalarında olacaklar ve Musa, Hezonja, Deck, Yabusele gibi yıldızlarla Baskonia’nın yumuşak savunmasına karşı 85 baremini rahatlıkla geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (86.5) – 1.43
Betroad Oranı: EvSahibi ÜST (88.5) – 1.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden New York Knicks Salı günü saat 02:30’da Batı ekibi Houston Rockets …