Güncel
Anasayfa / ADATIP Sakarya BŞB / RESMİ: ADATIP Sakarya’dan Pota Altına Bir Takviye Daha

RESMİ: ADATIP Sakarya’dan Pota Altına Bir Takviye Daha

Atletik ve genç bir takım kuran ADATIP Sakarya BŞB, son yabancı hamlesini de pota altı rotasyonu için kullandı ve geçtiğimiz sezon NCAA takımlarından Wyoming için mücadele eden Alan Herndon ile anlaştılar.

1994 doğumlu olan 2.06 boyundaki genç oyuncu 5 numarada görev yapıyor. Geride bıraktığımız sezon NCAA’de 32 maçta yer alırken 12.0 sayı 5.6 ribaund ve 2.0 asist ortalamaları yakalamıştı.

Herndon aslında tam bir 5 numara değil, 4 numarada da süre alabiliyor. Atletik özellikleri ile ön plana çıktığı gibi topu yere vurup potaya kadar da gidebilen bir uzun aynı zamanda. Topsuz pozisyonlarda boyalı alan dışından çembere yaptığı zamanında katlar sayesinde etkili olabildiği gibi ikili oyunlarda da çembere çabuk devrilebiliyor. Açık alanda da koşmayı seven, motoru yüksek bir uzun Herndon. Alçak postta sırtı dönük silahları sınırlı olan bir uzun. Özetle koç Ernak yine atletik, enerjik, genç ama potansiyelli bir uzunu daha kadrosuna kattı. Eğer bu malzemeyi iyi işleyip bir kolej takımı havası yaratabilirse Sakarya bu sezon çok can yakar.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir