Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / RESMİ: Beşiktaş İmzaya Kalmıştı Ama Lietuvos Rytas Kaptı (KAÇAN BALIK)

RESMİ: Beşiktaş İmzaya Kalmıştı Ama Lietuvos Rytas Kaptı (KAÇAN BALIK)

Beşiktaş koç Sarıca ile yaşadığı belirsizlikten dolayı bir türlü hamle yapma fırsatı bulamamıştı. Ama ilgilendikleri ve anlaşmaya yakın oldukları bir isim vardı, Trento tarafından serbest bırakılmış olan tecrübeli forvet Dominique Sutton.

Taraflar arasında ufak pürüzler kalmış ve sadece imza sürecine başlanacaktır. Ancak Eurocup‘da mücadele edecek Litvanya ekibi Lietuvos Rytas araya girdi ve adeta oyuncu temsilcimizin elinden kaptı.

Geçtiğimiz sezon Trento’nun ligde finale kadar çıkmasında büyük pay sahibi olan Birleşik Amerikalı forvet, son 3 sezonda sırasıyla Eurocup yarı finali, İtalya ligi finali ve İtalya ligi finali oynama başarısını göstermişti. Ancak artık takımdan ayrılarak kariyerinde yeni bir sayfa açmak istediğini belirterek devam eden sözleşmesindeki oyuncu opsiyonunu kullandı ve serbest kaldı.

Dominique Sutton (1.98-1986)

Eurocup: 15 maç 28.0 dakika 15.5 sayı %27.3 3sayı 6.3 ribaund 2.3 asist 1.2 topçalma 18.2 verimlilik

Son yıllarda Avrupa basketbolunun en istikrarlı oyuncularından biri olan Sutton, çok yönlü performansı ile oyunun iki alanında da takımına katkı yapmayı bilen, güçlü, sert, atletik ve çalışkan bir oyuncu. Açık alanda koşmadığı zamanlarda, genelde potaya yakın oynamayı ya da direkt penetre etmeyi seven kanat oyuncusunun zaten en büyük eksiği de şut tehditinin sınırlı olması. Bu konuda da kendini biraz geliştirebilmiş olsaydı çoktan Euroleague seviyesinde izlerdik onu. Savunmada ise güçlü fiziği ile 1, 2, 3, 4 pozisyonlarının tamamını tutabilen bir oyuncu.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir