Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Nunnally Hayalini Gerçekleştirdi

RESMİ: Nunnally Hayalini Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz yaz da NBA hayali için bir çok takımla görüşen ama aradığı kontratı bulamayan James Nunnally, Avrupa macerasına Fenerbahçe ile devam etmişti. Bu yaz ise beklediği, hayal ettiği kontrat ona Minnesota Timberwolves tarafından sunuldu ve resmi olarak NBA sahnesine adımını atmış oldu.

2.00 boyundaki 1990 doğumlu Birleşik Amerikalı şutör Fenerbahçe formasıyla geçtiğimiz sezon Euroleague sahnesinde %55.4 (48/91) gibi müthiş bir yüzdeyle 3 sayılık atışlarını kullanmıştı. Ortalama 21 dakika parkede kalan oyuncu 9.3 sayı 2.1 ribaund istatistikleri yakalamıştı.

Koç Obradovic ile geçirdiği 2 sezonun ardından savunmada kendini çok iyi geliştiren Nunnally, halen yarı sahada topu yere vurma ve kendi şutunu yaratma konusunda sorunlar yaşıyor olsa da NBA’de 3&D dediğimiz ceza atışlarını yüzdeli sokan ve birebirde etkili savunma yapan oyuncu görevinde rotasyona dahil olabileceğini düşünüyorum.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir