Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / RESMİ: Galatasaray Eski Uşaklı Uzun ile Anlaştı

RESMİ: Galatasaray Eski Uşaklı Uzun ile Anlaştı

Galatasaray geride bıraktığımız sezon Panathinaikos‘un kadrosunda yer alan ancak rotasyonda kendisine fazla yer bulamayan Birleşik Amerikalı uzun Zach Auguste ile anlaşmaya vardı.

1993 doğumlu olan 2.08 boyundaki Auguste’un aynı zamanda Yunan pasaportu da bulunuyor.

Panathinaikos forması ile Euroleague’de sadece 14 maçta 5:48 dakika süre alırken 1.5 sayı 1.4 ribaund ortalamaları tutturabilmişti. Yunanistan Ligi’nde ise 31 maçta ortalama 11.5 dakika parkede kalabilmiş ve 6.7 sayı 4.1 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Auguste, Notre Dame kolejinden mezun olduktan sonra çaylak sezonunda ülkemizde Muratbey Uşak forması ile boy göstermişti.

Genç uzun halen potansiyelini tam olarak yansıtabilmiş değil. Alçak post etkinliği, mobil bir uzun olması ve enerjisi ile aslında hem ribaundlarda hem de skor bulma konusunda önemli bir silah. Ancak mental olarak biraz erken pes etmiş ve erken yükselmiş bir oyuncu. Kolej kariyerinde çok çalışkan bir isim olmasına rağmen özellikle Panathinaikos’ta kendisine verilen fırsatı değerlendirememesinin temel nedeni de hazır olduğunu düşünmesiydi, halbuki daha gidecek çok yolu var. Auguste öncelikle çok güçlü bir oyuncu ve her iki pota altında da fiziksel temastan kaçmayan aksine savaşmayı seven bir uzun. İşin savunma tarafında fiziğinin yanında iyi zamanlaması ile blok tehditi de oluştuyor, çemberi koruyan bir pivot. Aslında temel olarak top tekniği, dribbling yapıp yüzü dönük de potaya gidebilen bir uzun ama işte bunu bir üst seviye için geliştiremedi, kolejdeki durumunun yeterli olduğunu düşünüyor. Aynı durum sırtı dönük oyunlarda bir adım geriye çekip kullandığı şut için de geçerli.

Özetle Galatasaray oldukça yetenekli ve potansiyelli bir pota altı oyuncusu aldı. Ancak artık mental olarak acele etmemesi gerektiğini kabul edip, kendini koç Erdoğan’ın ellerine bırakıp gelişimine odaklanması gerekiyor. Oyun içinde de aynı aceleciliğe sahip olduğu için mevcut olduğu yeteneklere rağmen sonuca erken gitmeye çalışması onu hata yapmaya itiyor. Biraz daha sabırlı olabilirse halen bir üst seviyeye çıkabilecek potansiyele sahip, onu tekrar Euroleague’de bu kez daha hazır olarak görebiliriz.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir