Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: NBA’den Çin Ligi’ne Bir Transfer Daha

RESMİ: NBA’den Çin Ligi’ne Bir Transfer Daha

Bir çok oyuncu NBA‘de düşük kontratlarla benchte havlu sallamayı tercih etse de artık yadsınamayacak kadar ciddi bir kesim de daha çok para kazanmak ve daha rahat kazanmak için Çin Ligi‘nin yolunu tutuyor. Bu isimlerden biri de son olarak Indiana Pacers‘da izlediğimiz yetenekli guard Joe Young oldu, Nanjing Tongxi Monkey King takımı ile 1 yıllık kontrat imzaladı.

Young ile geçtiğimiz haftalarda Maccabi Tel Aviv de ilgilenmiş ancak taraflar arasında anlaşma zemini oluşmamıştı.

1.88 boyundaki 1992 doğumlu Birleşik Amerikalı guard, geride bıraktığımız sezon Pacers forması ise 54 maçta ortalama 10.4 dakika parkde kalırken 3.8 sayı %37.9 3sayı 1.2 ribaund ile katkı vermişti. NBA kariyerinde ise toplam 127 maçta görev alan Young, 3.4 sayı 1.0 ribaund ortalamalarına sahip.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir