Anasayfa / ADATIP Sakarya BŞB / Sakarya’dan İspanya’ya

Sakarya’dan İspanya’ya

Sezonu Sakarya BŞB‘de tamamlayan ve son yıllarda Sırbistan basketbolunun yetiştirdiği yetenekli uzunlardan biri olan Nikola Jankovic, büyük olasılıkla kariyerine İspanya Liga Endesa‘da Estudiantes forması ile devam edecek. Bilindiği üzere İspanyol takımını geçtiğimiz sezon Eskişehir Basket ile play-off’a kalma başarısını gösteren koç Berrocal çalıştıracak ve FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde ön eleme oynayacaklar.

Kendini Fazla Gösteremedi

Aslında koç Ernak gibi gençlerin gelişimine önem veren ve onlara seviye atlatabilen bir şansı vardı. Ama o maalesef henüz bu seviye için hazır olmadığını gösterdi. Adriyatik Ligi MVP’si olarak geldiği ligimizde beklentilerin altında kaldı. Erken faul problemi ve maçlar içerisinde yaşadığı konsantrasyon problemi artı istikrarsızlık artı düşük serbest atış yüzdesi onun sürelerini oldukça sınırlı. Sahada kalabildiği ve konsantre olduğu anlarda hem çok iyi bir ribaundçu hem de çok iyi bir bitirici olduğunu, güçlü fiziği ile boyalı alanda takımına çok faydalı olabildiğini görmüştük. Ligimize göre biraz daha yumuşak olan İspanya Liga Endesa’da kendini gösterme fırsatı bulacağını düşünüyorum.

Nikola Jankovic (2.07-1994)

BSL: 32 maç 17.0 dakika 7.8 sayı %42.4 serbestatış 4.5 ribaund 6.7 verimlilikHakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Teksüt Bandırma – Galatasaray Doğa Sigorta İddaa Tahmini 15.09.19

Antalya’da düzenlenen Gloria Cup turnuvasında Teksüt Bandırma Pazar saat 16:00’da Galatasaray Doğa Sigorta ile karşılaşacak. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir