Anasayfa / Duna / Soproni – Duna İddaa Tahmini 19.05.23

Soproni – Duna İddaa Tahmini 19.05.23

Macaristan Ligi yedincilik serisi ilk maçında Soproni Cuma günü saat 20:00’da Duna ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Soproni normal sezonu 5. sırada bitirmiş bir takım ve yerlerinin hakkını verdiler diyebiliriz, ilk 4 takım arasına giremediler play-off’da. İlk seride Debrecin’e elendikleri için de artık en iyi ihtimalle yedinci olabilecekler. O serideki son 2 maçta aslında çok iyi direnmişler ama içerde 5 sayı farkla ve deplasmanda 9 sayı ile kaybedince pes etmişlerdi. 79 sayı ürettikleri o son maçta Barnett 17 sayı, 13 ribaund ile yıldızlaşırken, Joseph 14 sayı, 4 ribaund, 6 asist ve White 10 sayı, 6 asist ile ona destek olan diğer isimlerdi.

Duna ise ilk seride güçlü rakibi Szolnoki karşısında saha avantajı da bulunmadığı için fazla varlık gösterememiş ve 3-1 ile elenmişti. O seride deplasmanda oynadıkları 2 maçta da rakibine 8 sayı farkla teslim olmuşlardı. Son maçta ise evlerinde direnmişler ama sonunu getiremedikleri için 83-85 ile kaybetmişlerdi. O maçta Townes 27 sayı, 5 ribaund, 8 asist, Wittman 13 sayı, 5 ribaund, 7 asist ve Karahodzic 19 sayı, 15 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. 

Normal sezonda iki kere karşılaşmışlardı ve ikisinde de gülen taraf Soproni olmuştu. Önce içerde 13 sayı farkla sonra da deplasmanda 5 sayı farkla Duna’yı üzmüşlerdi. Bu seriye de evlerinde bir galibiyetle başlayacaklarını düşünüyorum. Barnett ve Joseph liderliğinde evlerinde oynamanın da avantajıyla üretimde sorun yaşamayacaklarını ve kazanacaklarını tahmin ediyorum. Ama handikap riskine fazla girmeden düşük farkla galibiyetlerine dair tercih yapacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.63
intobet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.81
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Hırvatistan – Polonya İddaa Tahmini 23.06.24

Hazırlık Maçları kapsamında Opatija’da düzenlenen turnuvada ev sahibi Hırvatistan Pazar günü saat 19:30’da Polonya ile …