Anasayfa / FIBA Şampiyonlar Ligi / Tenerife – VEF Riga İddaa Tahmini 08.11.23

Tenerife – VEF Riga İddaa Tahmini 08.11.23

FIBA Şampiyonlar Ligi C grubu 3. maçında Tenerife Çarşamba günü saat 23:00’da VEF Riga ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 14.5 handikap belirlemişler. 

Tenerife bu turnuvanın en istikrarlı, en güçlü takımlarından birisi. Bu sezon da hedefleri zirvede yer almak olacak. Ancak son maçlarında konuk oldukları temsilcimiz Daçka’ya kaybederek soğuk bir duş aldılar. Şimdş bu maçı kazanarak Riga’yı tamamen yarışın dışına iterek Cholet ve Daçka’yla liderlik yarışına devam etmeye çalışacaklar. Bu maçın provası niteliğindeki son Endesa maçında haftasonu konuk ettikleri Andorra’yı tam 18 sayı farkla geçmişlerdi, rakibi sadece 53 sayıda tuttuklarını da belirtelim. 

Letonya ekibi ise beklendiği gibi grubun en zayıf halkası konumunda yoluna devam ediyor. İlk 2 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu maçı da kaybetmeleri durumunda artık üçüncülük için bile şansları çok azalacak… Geçen hafta Cholet karşıssında deplasmanda olmalarına rağmen iyi direndiklerini ama soonunu getiremeyerek 1 sayı farkla kaybettiklerini gördük. Adams, Blums, Gulbis, Pineiro ve Toro Barea takımın öne çıkan silahları konumundalar. 

İki takım arasında sadece kalite farkı değil, ciddi anlamda da bir tecrübe farkı var. Tenerife, Huertas, Salin, Shermadini, Doornekamp gibi isimlerle bu seviyede yıllarda oynamış bir ekip. Üstelik sahada avantajına da sahipler. Son Endesa maçında konuk ettikleri Andorra’ya uyguladıkları 18’lik tarifenin bir benzerini de kendi sikletlerinde olmayan Riga karşısında uygulayacaklarını, rakibin direncini en geç 3. çeyrekte kıracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.58
intobet Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.78
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA Yaz Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 21.07.24

NBA Yaz Ligi yarı final maçında Memphis Grizzlies Pazar günü saat 21:00’da Los Angeles Clippers …