Anasayfa / Basketbol Haber / Trabzonspor’dan Önemli Açıklamalar

Trabzonspor’dan Önemli Açıklamalar

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Trabzonspor yönetimi, basketbol şubesi yani  Trabzon Basketbol Derneği hakkında şok edici açıklamalarda bulunmuş ve borçlara dahil icra takibi başlatılmıştı. Son olarak Trabzonspor yönetiminde flaş bir açıklama daha geldi.

Duyurunun en dikkat çekici cümlesi ise “Daha güvenilir bir yapıya sahip basketbol şubesi açma girişimlerimiz başladı.” şeklindeydi.

İşte duyurunun tamamı:

“Son günlerde Kulübümüz ile Trabzon Basketbol Derneği arasında yaşanan ve camiamız adına üzücü boyutlara ulaşan tartışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Kulübümüzün 6 Kasım 2008 tarihli ve 189 numaralı Yönetim Kurulu kararıyla verilen ‘’İsim ve logo kullanım hakkı’’ haricinde Trabzon Basketbol Derneği ile hiçbir organik bağı yoktur. Ancak; bir önceki Yönetim Kurulu, tamamen kendi inisiyatifiyle Trabzonspor Kulübü Derneği üzerinden Trabzon Basketbol Derneği’ne Aralık 2015’ten başlayarak 24 kez ve toplamda 11 Milyon TL’yi aşan meblağlarda ‘’borç’’ – ‘’alacak’’ kaydıyla para göndermiştir.

Yaklaşık 3 ay önce mazbatasını alarak göreve başlayan Yönetim Kurulumuz, kulübümüzün diğer tüm alacaklarında olduğu gibi Basketbol Kulübü Derneği’ndeki alacağı için de gerekli girişimlerde bulunmuştur. İlgili Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu tarafından herhangi bir cevap ya da ödeme alamayan Kulübümüz, haliyle kanunen alacağını talep etme yoluna gitmiştir.

Üzülerek hatırlatmak isteriz ki; Kulübümüzün içinde bulunduğu buhranlı dönem herkesin malumudur. Transfer yasaklarıyla karşı karşıya gelen, bir önceki yönetim döneminde müzesindeki kupalarına haciz konulan, FIFA – UEFA’nın yanı sıra lisans almasını engelleyebilecek 100’den fazla icra dosyasıyla boğuşan Kulübümüzün 11 Milyon TL’lik alacağını hukuken talep etmesi kadar doğal bir durum yoktur.

Bu bağlamda; Kulübümüzün bir önceki Yönetim Kurulu tarafından gerek bankadan, gerekse dönemin başkanından borç alınarak Basketbol Derneği’ne borç olarak verilen paraların tahsili için yaptığımız hukuki girişimin, kamuoyunda gerçek olmayan ifadelerle manipüle edilmesine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Trabzonspor Kulübü’nü yönetenler olarak; basketbol, futbol veya diğer tüm spor branşlarına maddi – manevi destekte bulunabilmek her Trabzonsporlunun olduğu gibi bizim de en büyük arzumuzdur. Ancak; takdir edilmelidir ki kulübümüzün sağlıklı bir ekonomiye kavuşmadan bunu başarabilmesi mümkün değildir.

Bu vesileyle Kulübümüzün kendi bünyesinde; daha sağlıklı, daha şeffaf, daha denetlenebilir, daha hesap verebilir ve daha güvenilir bir yapıya sahip basketbol şubesi açma girişimlerinin başladığını kamuoyuna duyurmak isteriz.

Yönetim Kurulumuz her zaman ve her şartta camiamıza karşı dürüst ve şeffaf olacağının sözünü vermiştir. Bu sözden hareketle camiamızın bize olan güvenini saklı tutması, bir kısım medya üzerinden başlayan ve belirli sosyal medya hesapları üzerinden alevlendirilen tahriklere kapılmaması en büyük beklentimizdir.

Kamuoyuna saygılarımızla.”

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir