Güncel
Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Türkiye – Hırvatistan İddaa Tahmini 20.08.23

Türkiye – Hırvatistan İddaa Tahmini 20.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvalarının İstanbul ayağında, final maçında Türkiye Pazar günü saat 20:00’da Hırvatistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Milli takımımız, her ne kadar Cedi ve Larkin’den yoksun olsa da kadroda yer alan tüm oyuncuların verimli katkıları ve uyumu sayesinde şuana kadar dörtte dört yaparak adını finale yazdırmayı başardı. Gruptaki rakiplerimiz zaten bizim sikletimizde değildi ve onları beklendiği gibi çift haneli farklarla rahat yendik. Yarı finalde ise farklı seviyede bir takım gelmedi karşımıza ve İsveç’e de aynı tarifeyi uygulayıp çift haneli farklarla, tam 21 sayı farkla kazanarak adımızı finale yazdırdık.

Son yıllarda kıtanın düşüşte olan ekol ülkelerinden Hırvatistan artık eski günlerine dönmek, turnuvalara katılmak için ön eleme oynamak istemiyor. Bunun için de ilk hedefi bu turnuva olarak belirlemişler ve gerçekten iddialı bir kadroyla, ideal rotasyonları ile gelmişlerd turnuvaya. Deşirme guard Smith, Euroleague yıldızı Hezonja ve artık NBA’in tecrübeli oyuncuları arasında yer alan Saric ile Zubac takımın temel taşları konumundalar. Onlar da grup maçlarında bizim gibi rahat sonuçlar aldılar ve yarı finalde ise Ukrayna karşısında ilk yarıda biraz zorlansalar da ikinci yarıda gaza basıp 15 sayı farkla kazanmayı bildiler.

Kağıt üstünde biz daha derin bir rotasyona sahibizi ama onların da 1-3 pozisyonunda Smith ve Hezonja ile bizden daha iyi durumda oldukları bir gerçek. Dolayısıyla iki takım adına da çok zor bir maç olacak. Özellikle bir tarafta Alperen ile Ömer Faruk, diğer tarafta Saric ve Zubac varken çember altında tam bir kapışma izleyeceğiz. Kapalı gişe oynayacağımız bu maçta taraftar desteği ile beraber bir adım önde olduğumuzu ve kazanacağımızı düşünsem de Hırvatlar’ın öyle kolay pes etmeyeceğini, handikapta kalacağını düşünüyorum. Bu nedenle de onlar için açılan yüksek gördüğüm handikapı yanıma alarak riski azaltacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.39
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …