Anasayfa / NBA / Utah Jazz – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 16.02.21

Utah Jazz – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 16.02.21

NBA normal sezon mücadelesinde Utah Jazz, Salı sabaha karşı saat 05:00’te Philadelphia 76ers ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve bets10 bu maçın handikaplarını deplasman ekibi lehine 6.5 olarak belirlemiş.

Ligin alev alan takımı Utah Jazz galibiyetlerine devam ediyor. Halihazırda 7 maçlık bir galibiyet serisine sahip olan ekibin son kurbanı Miami oldu. Yay gerisinden ahım şahım bir performans sergilemeseler de, yayın içinden %70’lik bir isabet oranıyla oynadılar. Mitchell, Clarkson gibi patlayıcılığı yüksek seviyede olan isimler, potaya yaptıkları penetrelerle rakibi ateşe verdi. Oyunu gerçekten çok iyi bir şekilde okuyorlar. Ortalama bir üçlük isabeti bulmuş olsalar da, kritik anlarda atarak rakibin direncini kırdılar.

Son iki maçını kaybeden Doğu konferansı lideri Sixers deplasman maçlarında biraz sıkıntı yaşıyor. Şu ana kadar deplasmanda oynadıkları 14 maçtan 7 galibiyet çıkaran ekip, Shake Milton’ın yokluğunda oldukça zorlandı. Embiid harici 20 sayının üstüne çıkan oyuncu olmayınca galibiyet biraz zor oluyor. Bir diğer problemleri ise kritik anlarda şutörlerinden gerekli katkıyı alamamaları. Bu sorunları bir an önce çözüp forma girmeleri gerekiyor. Sırtında problem bulunan Embiid’in durumu maç saatinde belli olacak.

Utah Jazz son dönemlerde rakiplerini iç ve dış taraftan bombalamayı çok iyi başarıyor. Oyun görüşleri, takım kimyası, boyalı alan savunması, pota altı hücumu neredeyse oyunun her kısmında kusursuz durumdalar. Conley olmasa da Ingles’la eksiğini giderebiliyorlar. Öte tarafta nispeten daha formsuz ve geri planda olan bir Sixers var. Milton olmadan büyük bir skor açığı yaşıyorlar ve o boşluğu dolduramıyorlar. Bugünkü maçta rahat bir Utah galibiyeti beklemekteyim. Seçimimi handikaplı şekilde yapacağım.   

Eksikler:

Utah: Mike Conley
Philadelphia: Joel Embiid (belirsiz), Shake Milton

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.58
Bets10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Günün NBA Kuponu 05.03.21

NBA normal sezon mücadeleleri aradan önceki son fikstürle birlikte devam ediyor. Perşembeyi Cumaya bağlayacak gece …