Anasayfa / İddaa Tahminleri / Valencia – Olimpia Milano İddaa Tahmini 07.03.23

Valencia – Olimpia Milano İddaa Tahmini 07.03.23

Turkish Airlines Euroleague 27. hafta mücadelesinde Valencia Salı günü saat 22:30’da Olimpia Milano ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.44 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.66 olarak açıklamış.

Yarasalar bu sezon lige katan takımlarından başında geliyor. Bir yıl aranın ardından koç Mumbru yönetiminde yeniden döndükleri ligde şuana kadar 13 galibiyet topladılar ve play-off yarışının da tam göbeğindeler. İç saha peformanslarına baktığımızda burada Font de Sant Lluis’de son dönemde 3 galibiyetlik güzel bir seri yakalamışlardı ama son 2 maçta konuk ettikleri Maccabi’ye 1 ve güçlü Olympiakos’a ise 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar. Haftasonu Endesa sahnesinde konuk ettikleri dişli rakipleri Tenerife’yi 5 sayı farkla geçerek ise moral depolamışlardı. Alexander ve Van Rossom’dan bu maçta da faydalanamayacaklar, uzun süredir sakat olan Hermannsson’un ise bu maçta dönme ihtimali var.

Milano ise sezonun hayal kırıklıklarından birisi. Son döneme kadar sadece 6 galibiyet toplayabilmişler ve play-off potasından çok uzak kalmışlardı. Ama son 4 maçlarını evde oynamanın verdiği avantajla beraber kazanarak kendilerine geldiler, en azından 10 galibiyete ulaştılar. Tabi halen play-off potasından 3 galibiyet uzaktalar… Bununla beraber deplasmanda sıkıntılarını çözemediklerini, evden uzaktaki 3 maçlarını üst üste kaybettiklerini de belirtelim. Pangos’un iyileşmesi koç Messina’yı sevindirmiş olsa da Napier’in durumu can sıkıcı ve uzun süredir sakatlığı bulunan Shields ile beraber durumları maç saatinde belli olacak. Datome ve Hall’dan ise bu maçta da faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında kağıt üstünde ciddi farklar olduğunu düşünmüyorum. Bunun yanında Valencia’nın iç saha grafiği iyi durumdayken, Milano’nun son haftalarda aldığı iyi sonuçların evde geldiğini ve deplasman karnelerinin halen sıkıntılı olduğunu belirtelim. Dolayısıyla play-off yarışında önemli bir viraja girecek olan Valencia’nın bu maçta rakibine göre daha motive olacağını, taraftar desteğini de arkalarına alarak zorlanacak olsalar da handikaptan bağımsız hanelerine bir galibiyet daha ekleyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.44
intobet Oranı: MS 1 – 1.66
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Adriyatik Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Cibona Zagreb – FMP Beograd İddaa Tahmini 27.03.23

Adriyatik Ligi 23. hafta mücadelesinde Cibona Zagreb Pazartesi günü saat 19:00’da FMP Beograd ile karşılaşacak. …