Anasayfa / İddaa Tahminleri / Valur Reykjavik – UMF Tindastoll İddaa Tahmini 18.05.23

Valur Reykjavik – UMF Tindastoll İddaa Tahmini 18.05.23

İzlanda Ligi final serisi 5. ve son maçında Valur Reykjavik Perşembe günü saat 22:15’de UMF Tindastoll ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.47 olarak açıklamışken Best10 ise oranı 1.64 olarak belirlemiş.

Valur normal sezonu 1. sırada bitirerek ne kadar iddialı bir takım olduğunu göstermiş ve nitekim finale kadar da gelmişti zaten. Burada da saha avantajına sahiplerdi ama bunu kullanamadılar, evinde kaybedip deplasmanda kazanarak ayakta kaldılar ve seriyi karar maçına, 5. maçına taşıdılar ki evlerinde oynamanın artısına sahip olacaklar. Ayrıca seride son maçı deplasmanda 13 sayı farkla kazanan ve moralli olan taraf konumundalar. 

Tindastoll 5. sıradan gelerek finale kadar çıkmayı başarmış, sezonun sürprizi konumundaki takım. Burada da güçlü rakiplerine karşı son ana kadar çok iyi direndiler. İlginç şekilde deplasmanda kazanıp evlerinde kaybederek saha avantajını rakipten kapamadılar ve son maça deplasmanda çıkmak zorunda kaldılar. Nitekim son maçı da evlerinde kaybederken sadece 69 sayıda kalmışlardı, dolayısıyla morallerin bozuk olduğunu söylemek yanlış olmaz. 

Seride iki takım da birbirlerini deplasmanda yenerek beklenmedik sonuçlara imza attılar! Ancak daha kaliteli kadroya sahip olan ve bu karar maçında evinde oynamanın avantajı bulunan taraf Valur. Artık bu maçta serinin kaderini bozacaklarını, evlerinde kazanarak şampiyonluk kupasını taraftarları ile birlikte kaldıracaklarını düşünüyorum. Handikap riskine girmeden ev sahibinin galibiyeti diyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.47
Best10 Oranı: MS 1 – 1.64
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …