Anasayfa / Afyon Belediyespor / Afyon Belediyespor – İstanbul BBSK İddaa Tahmini 04.11.18

Afyon Belediyespor – İstanbul BBSK İddaa Tahmini 04.11.18

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 5.hafta mücadelesinde Afyon Belediyespor Pazar saat 17:30’da İstanbul BBSK ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 toplam sayı limitini 163.5 olarak açıklamışlar.

Trabzonspor’un ligden çekilmesinden dolayı Afyon şuana kadar 3 maç yaptı sadece, bu maçların iki tanesi de yüksek skorlu bitti, 167 ve 181 sayı çıktı bu maçlarda. Calloway ve Knight liderliğinde açık alanı kullanmayı seven bir takım Afyon. İçerdeki tek maçlarında da son finalist TOFAŞ’ı 96-85 gibi bir skorla, hücumdaki efektif performansları ile geçerek aslında durumu net olarak özetlemişlerdi.

İstanbul BBSK’da savunmada sorun yaşayan ama buna karşın Holloway ve Kulig ile skor üretimi konusunda potansiyelli bir takım. Onların da son 2 lig maçları gayet yüksek skorlu geçti, sırasıyla 173 ve 170 sayı çıktı bu maçlarda. Son Europe Cup maçında sadece 55 sayıda kaldılar çünkü Holloway ve Kulig’i dinlendirmişler, bu kritik maça saklamışlardı. Mehmet Yağmur’un ise sakatlığı nedeniyle 3 hafta parkelerden uzak kalması bekleniyor.

Denk güçlerin mücadelesinde düşme potasından uzak kalma hedefi ile sezona devam takımlar, net olarak bu maçı hedef olarak görüyorlar. Bu nedenle 2 takımdan da tam performans izleyeceğiz. Afyon evinde oynamanın avantajı ile taraftarı da arkasına alıp tempoyu forse edecektir. İBB de bu tempoyu destekler, başta Holloway ile, ve bizlere yüksek tempolu bol skorlu ve keyifli bir Pazar maçı izletirler düşüncesindeyim.

İddaa Oranı: ÜST (163.5) / 1.70
Bets10 Oranı: ÜST (163.5) / 1.68
Güven İndeksi: 8/10

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Ifaistos Limnou – Panathinaikos İddaa Tahmini 21.01.19

Yunanistan Ligi 14.hafta mücadelesinde Limnou Pazartesi saat 16:30’da Panathinaikos ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini …