Anasayfa / Aliağa Petkim Spor / Aliağa Petkimspor – Manisa BBSK İddaa Tahmini 14.09.23

Aliağa Petkimspor – Manisa BBSK İddaa Tahmini 14.09.23

Hazırlık Maçları kapsamunda İzmir’de düzenlenen Ege Cup’da ev sahibi Aliağa Petkimspor Perşembe günü saat 18:00’da Manisa BBSK ile karşılaşacak. intobet ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.57 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Koç Gören ile yola devam eden Aliağa’nın yeni sezonda hedefi alt sıralardan uzak kalarak play-off potasını zorlamak olacak. Bu bağlamda da kadrolarını yeniden yapılandırdırlar. Efianayi, Zoriks, Khyri Thomas takımın yeni yabancıları olurken, Aldridge ve Simmons ile yola devam edildi. Yerli rotasyonunda da Yunus Emre, Tayfun, Emre Tanışan ve Mahir güvendikleri isimler olacaklar. Letonya ile Dünya Kupası’nda yer alan Zoriks henüz takıma katılmadı, başka eksikleri yok ki son 2 hazırlık maçlarında da Bodrumspor ve Karşıyaka’yı yendiklerini, bu turnuvaya ev sahibi avantajı ile beraber moralli başladıklarını belirtelim.

Manisa ise koç Kandemir’i göreve getirdi ve FIBA Europe Cup’da ön eleme oynayacaklar, ilk kez Avrupa kupasında boy göstermenin heyecanı var kulüpte. Geçen sezon koç Demir yönetiminde play-off potasının kıyısından dönmüşlerdi, hedef oralarda gezinmek ve Europe Cup’da normal sezon gruplarına kalmak. Bu paralelde doğru yabancılarla iyi bir yapı kurdular ancak son maçta sakatlıkları nedeniyle John Roberson ve Daron Russell forma giyememişlerdi, durumları maç saatinde belli olacak. Diğer yandan Cruz takıma katıldı ve forma giyecek bu maçta. Son 2 maçlarında Büyükçekmece ve Merkezefendi gibi iki denk rakibe eksiklerin de etkisiyle kaybetmişlerdi.

İki takımın da yeni sezonda hedefi alt sıralardan uzak kalarak play-off potasını zorlamak olacak, bu bağlamda denk güçlerin mücadelesi olacak diyebiliriz. Ancak son maçlarındaki performanslarına baktığımızda ev sahibi avantajıyla beraber Petkim’in bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Evet Zoriks’den yoksun oynuyorlar ama o yokken Bodrumspor ve Karşıyaka engellerini geçtiklerini unutmayalım. Bu maçta da Efianayi ve Thomas liderliğinde bir adım önde olduklarını, kazanan taraf olacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 1 – 1.57
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Kalev – Norrkoping İddaa Tahmini 25.09.23

Antalya’da düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi eleme turu çeyrek final maçında Kalev Pazartesi günü saat 16:30’da …