Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Avustralya – İran İddaa Tahmini 29.08.22

Avustralya – İran İddaa Tahmini 29.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri F grubu mücadelesinde Avustralya Pazartesi günü saat 11:30’da İran ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 14.5 handikap belirlemişken Best10 ise handikapı 16.5 olarak açıklamış.

Avustralya sadece kıtanın değil Dünya basketbolunun en önemli ülkelerinden birisi. Nitekim kıta genelindeki tüm turnuvaları da domine edip her uluslararası turnuvada da kıtayı en iyi şekilde temsil ediyorlar. Son olarak da C hatta D takımı diyebileceğimiz bir kadroyla katıldıkları Asya Kupası’nın altın madalya ile tamamlamışlardı. Buradaki elemelerde de şuana kadar çıktıkları 7 maçı da kayıpsız geçtiler, son olarak 25 Ağustos’da deplasmanda konuk oldukları zayıf rakipleri Bahreyn’i 50-104 ile ezip geçmişlerdi.

İran da kıtanın kalbur üstü takımlarından biri. Ancak onlar son yıllarda yeni jenerasyondan bekledikleri gibi yetenekler çıkaramadılar ve artık takım iyice yaşlanmış durumda. Buna rağmen halen üst seviyede basketbol oynuyorlar. Nitekim elemelerin 2. turundaki ilk maçlarında konuk ettikleri dişli rakiplerinden Japonya’yı 79-68 gibi farklı bir skorla geçmişlerdi. Toplamda 5 galibiyete ulaştılar ve ilk 3 sıra yarışında Çin ile Kazakistan’ın sadece averajla gerisindeler. 

Avustralya yine B takımı diyebileceğimiz sıradan bir kadroyla buraya geldi ama Bahreyn karşısında da gördüğümüz üzere bu seviye için halen üst seviye bir kadroya sahipler. McCarron, Froling, Kay, Brandt, Blanchfield, Vasiljevic gibi etkili silahlarıyla İran’ın artık yaşlanmış olan kadrosuna karşı üstünlük kuracaklardır ki bu maçta Yakchali ve Haddadi gibi iki önemli yıldızdan faydalanamayacaklarının da altını çizelim. Dolayısıyla Avustralya’nın evinde hata yapmayacağını rakibini böyle eksik yakalamışken vitesi yükseltip handikapı geçerek kazanacağını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.51
Best10 Oranı: MS 1 (-16.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …