Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Yeni Zelanda – Ürdün İddaa Tahmini 29.08.22

Yeni Zelanda – Ürdün İddaa Tahmini 29.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri E grubu mücadelesinde Yeni Zelanda Pazartesi günü saat 10:00’da Ürdün ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine handikapı 5.5 olarak açıklamışlar.

Yeni Zelanda kıtanın güçlü ve istikrarlı takımlarından biri. Dünya Kupası ve Olimpiyatlar gibi organizasyonlarda kıtayı temsil eden ekipler arasında kendilerine hep yer buluyorlar. Buraya elemelerin ikinci turuna da 4 galibiyetle namağlup olarak girmişlerdi. Burada ikinci turdaki ilk maçlarında da konuk oldukları zayıf rakipleri Arabistan karşısında sürprize izin vermemişler ve 65-80 gibi farklı bir skorla kazanarak yollarına devam etmişlerdi. 

Ürdün ise son yıllarda kıtanın yükselişe geçen ekiplerinden biri. Nitekim buraya onlar da 4 galibiyet taşımayı başarmışlardı. İlk maçlarında onlar da zayıf bir rakiple oynamışlar ve evlerinde olmanın da avantajıyla 80-64’lük skorla kazanmayı bilmişlerdi. O maçta devşirme skorerleri Tucker 18 sayı, 8 ribaund, 8 asist, Abu Hawwas 16 sayı ve Ahmet Düverioğlu da 11 sayı, 12 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimler olmuşlardı. 

Yeni Zelanda her ne kadar B takımı niteliğinde bir kadroyla gelmiş olsa da bu seviyelerde rakiplerine önemli bir kalite ve tecrübeli üstünlüğüne sahipler. Ili, Fotu, Rusbatch, Smith-Milner gibi isimlerle Ahmet Düverioğlu’nda yoksun olacak Ürdün karşısında da bir adım önde olduklarını düşünüyorum ki daha yeni 24 Temmuz’da Asya Kupası’dan karşılaşmışlar ve Yeni Zelanda 75-83 ile kazanarak bronz madalyanın sahibi olmuştu. Bu maçta evlerinde oynamanın da avantajını kullanarak düşük handikapı geçip galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.64
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …