Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Barea: “Doncic’le Kolejlilerin Farkı Antrenmanda Bile Anlaşılıyor”

Barea: “Doncic’le Kolejlilerin Farkı Antrenmanda Bile Anlaşılıyor”

Avrupa’dan gelen Luka Doncic mi, NCAA’den gelen kolejli yetenekler mi? 2018 yazı boyunca süren tartışmada NBA veteranı J.J. Barea’nın tarafı belli.

Dallas Mavericks‘in çaylağı Luka Doncic için gelecek parlak gözüküyor. 19 yaşındaki Sloven’in potansiyeline en çok inanlardan biri de yeni takım arkadaşı J.J. Barea.

Mavs veteranında sağlam bir izlenim bırakan Doncic, Barea’da oyunun hızını kontrol etmedeki doğal yeteneğiyle hayranlık uyandırmış.

SportsDay‘e konuşan Barea arka alandaki yeni ortağı konusunda olumsuz tek kelime dahi etmeden söze başladı:

“Avrupa’da oynarken onu biraz izlemiştim, geçen haftaki antrenman maçlarında rakibi oldum. Düşündüğümden daha iri. Oyunu biliyor. Çaylak ama profesyonel bir çaylak.”

Barea ayrıca EuroLeague MVP’sinin sık sık tartışılmasına karşın NBA’e NCAA’de oynayan kolejlerden gelen meslektaşlarına kıyasla bir adım önde olduğunu iddia etti:

“Bir kolej oyuncusuyla profesyonel tecrübesi olmuş bir oyuncu arasındaki farkı anlamaya bir antrenman maçı bile yetiyor. Kolejde koçlar sadece sert oyna derler. Avrupa’da nasıl oynanacağını bilmek zorundasınız. Hele de Doncic gibi top sürekli elinizdeyse. Burada onu daha tanımıyorlar. Çabuk değil ama iyi bir tempoda oynayacak, hiçbir zaman kontrolünü kaybetmiyor. Uzun, diğer oyuncuların üzerinden paslar atabiliyor. Harika bir pasör. Şut da atabiliyor yani onu savunmak zorundasınız.”

Kaynak: SportsDay &  EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …