Anasayfa / Genel / Basketbol Panorama (11.02.18)

Basketbol Panorama (11.02.18)

Basketbol Panorama (11.02.18)
Basketbol Panorama (11.02.18)

Basketbol dolu bir haftayı daha geride bıraktık. Temsilcilerimiz Euroleague, Eurocup ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde zorlu maçlar yaptılar. Gelin biz de yeni hafta başlarken Basketbol Panorama ile geçtiğimiz haftayı mercek altına alalım.

“Euroleague’de Temsilcilerimiz Ne Yaptı”

Temsilcimiz Anadolu Efes İspanyol ekibi Unicaja Malaga‘nın konuğu oldu bu hafta. Play-off şansı oldukça azalan lacivert beyazlılar artık her maça prestij açısından bakmaya başladı. Hücumda maça çok kötü başlayan koç Ataman ve öğrencileri rakibin temposuna hiç karşılık veremedi, ilk çeyrekte fark çift hanelere çıktı. Sonrasında savunmada vidaları sıkıp maça ortak olmaya çalışsak da yeterli olmadı. İkinci yarı ile beraber hücumda patlama yaşayan ve 3.çeyrekte tam 27 sayı bulan temsilcimiz maça ortak olmayı başardı. Ancak son çeyrekte Malaga’nın sert savunma duvarına çarpan Anadolu Efes sadece 13 sayıda kalınca maçtan da 79-68 mağlup ayrıldı.  Lacivert beyazlılarda Errick McCollum 16 sayı 3 ribaund 3 asist 1 top çalma 1 blok 15 verimlilik ile ön plana çıkarken, ev sahibinde ise maçın yıldızı 10 sayı 12 ribaund 2 asist 2 top çalma 2 blok 25 verimlilik ile oynayan James Augustine oldu.

Koç Obradovic ve öğrencileri son haftalarda tam olarak istedikleri basketbolu oynayamıyor olsalar da sonuç olarak istediklerini aldılar. Bu hafta da Ülker Arena’da Alman ekibi Brose Bamberg‘i ağırladılar. Maçın ilk bölümünde savunma performansı ile ön plana çıkan Fenerbahçe Doğuş ikinci çeyrekte ise rakip potaya tam 26 sayı göndererek farkı çift hanelere çıkardı. İkinci yarıda takımlar birbirlerine net bir üstünlük kuramadılar, Bamberg iyi direndi açıkçası. Tempoyu iki takım da kontrol etti ve sertlik ön plandaydı. Son çeyrekte ise Alman ekibi ufak da olsa bir geri dönüş yapmayı başardı. Ama son bölümde tecrübesi ile hata yapmayan temsilcimiz maçtan 8 sayı farkla 77-69 galip ayrılmayı başardı. Fenerbahçe Doğuş’ta Jan Vesely 26 sayı 11 ribaund 1 asist 2 top çalma 36 verimlilik ile galibiyetin mimarı olurken Bamberg’de ise en iyi direnen 18 sayı 8 ribaund 1 asist 22 verimlilik ile oynayan Dejan Musli oldu.

“Euroleague Haftanın Beşi ve MVP’si”

MVP – Jan Vesely (C-Fenerbahçe Doğuş): 26 sayı 11 ribaund 1 asist 2 top çalma 36 verimlilik

Luka Doncic (G-Real Madrid): 27 sayı 2 ribaund 3 asist 1 top çalma 1 blok 33 verimlilik

Nando De Colo (G-CSKA Moskova): 30 sayı 3 ribaund 3 asist 1 top çalma 31 verimlilik

Georgios Printezis (F-Olympiakos): 21 sayı 6 ribaunda 1 top çalma 1 blok 26 verimlilik

James Augustine (C-Unicaja Malaga): 10 sayı 12 ribaund 2 asist 2 top çalma 2 blok 25 verimlilik

“EuroCup’da Temsilcilerimiz Ne Yaptı”

Geçtiğimiz hafta play-off şansını kaybeden temsilcimiz Galatasaray Odeabank bu hafta formalite niteliğindeki maçta gruptaki play-off biletini kaçıran diğer takım olan Alba Berlin‘i konuk etti Sinan Erdem’de. İki takım da maça hücumda etkili başladı, savunmalar kalkanları ilk yarıda hiç açılmadı neredeyse. Ancak hücumda bir tık daha verimli oynayan Alman ekibi, deplasmanda soyunma odasına 6 sayı farkla üstün girmeyi de başardı. 3.çeyrekte de skor patlaması yaşandı adeta, tam 51 sayı atıldı ama maalesef sarı kırmızılılar farkı eritemedi. Son çeyrekte ise nihayet savunmada vidaları sıkan koç Mahmuti’nin öğrencileri rakibi sadece 14 sayıda tutarak skora ortak oldu ve 85-85’lik skorla maçı da  uzatmaya götürmeyi başardı. Ancak uzatma bölümünde daha soğuk kanlı olan Alba Berlin maçtan 97-92’lik skorla galip ayrılmayı başardı. Galatasaray’da en etkili isim 20 sayı 7 ribaund 1 asist 2 top çalma 25 verimlilik ile Göksenin Köksal olurken, Alba Berlin’de galibiyetin mimarı 19 sayı 6 ribaund 5 asist 3 top çalma 26 verimlilik ile oynayan Peyton Siva oldu.

Grupta liderliği ve dolayısıyla play-off biletini geçtiğimiz haftalarda garantileyen Darüşşafaka, play-off biletini diğer kapan takım Gran Canaria‘nın konuğu oldu. İki takım için de amaçsız ve formalite icabı olan maçta, takımlar beklendiği gibi yüksek tempoda başladılar. İkinci çeyrekle beraber hem ev sahibinin savunmadaki sertliği hem de temsilcimizin beceriksizliği nedeniyle sadece 9 sayı bulabildik ve soyunma odasına 16 sayı farkla geride girdik. 3.çeyrekte iki takım da savunmada önlemleri arttırınca kısır bir bölüm izledik ama farkı azaltamadık. Son çeyrekte ise hücumda kendine gelen ve tam 26 sayı bularak önemli bir geri dönüş yapan Darüşşafaka farkı da tek hanelere düşürmeye başardı ama zaman yetmedi ve formalite maçından 78-70’lik skorla mağlup ayrıldı. Ev sahibinde DJ Seeley 23 sayı 3 ribaund 2 asist 1 top çalma 21 verimlilik ile maçın yıldızı olurken, temsilcimizde ise Okben Ulubay 16 sayı 5 ribaund 1 asist 19 verimlilik ile en iyi direnen isim oldu.

“Eurocup Haftanın Beşi ve MVP’si”

MVP – Peyton Siva (G-Alba Berlin): 19 sayı 6 ribaund 5 asist 3 top çalma 26 verimlilik

Richard Hendrix (C-Galatasaray): 20 sayı 13 ribaund 3 asist 1 top çalma 1 blok 31 verimlilik

Göksenin Köksal (G-Galatasaray): 20 sayı 7 ribaund 1 asist 2 top çalma 25 verimlilik

Chris Kramer (G-Lietuvos Rytas): 18 sayı 6 ribaund 10 asist 1 top çalma 1 blok 25 verimlilik

Jared Cunningham (G-Bayern Munich): 23 sayı 4 ribaund 1 asist 25 verimlilik

“FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Temsilcilerimiz Ne Yaptı”

Daha önce play-off biletini garantileyen Banvit, grup liderliği maçında Fransız ekibi Strasbourg‘u Bandırma’da ağırladı. Maça savunmada çok kötü başlayan temsilcimiz ilk çeyrekte potasında tam 29 sayı gördü maalesef. İkinci çeyrekle beraber iki takım da savunmada vidaları sıktı ama maalesef hücumda çok verimsizdik, sadece 11 sayı bulabildik ve devreye de tam 15 sayı farkla geride girdik. İkinci yarı ile beraber Banvit tempoyu tamamen kontrol altına alıp rakibe kolay sayı şansı vermedi ve sadece 11 sayı gördü potasında. Ancak son çeyrekte Strasbourg’un hücumdaki etkinliği karşısında yine çaresiz kaldık ve fark iyice açıldı. Koç Collet’nin ekibi 80-63’lük net bir skor eşliğinde Fransa’ya galibiyetle döndü. Temsilcimizde maçın en etkili ismi 13 sayı 5 ribaund 2 asist 2 top çalma 17 verimlilik ile oynayan Gasper Vidmar olurken, Strasbourg’da ise maçın yıldızı 10 sayı 5 ribaund 6 asist 3 top çalma 19 verimlilik ile Zack Wright oldu.

Play-off şansını daha önce kaybeden temsilcimiz Gaziantep, FIBA EuropeCup’da yoluna devam edebilme adına son şans için Fransa deplasmanında Chalon Saone‘un misafiri oldu. Düşük tempoda başlayan maçta takımlar ilk bölümde dengeyi bozamadı. Ancak ikinci çeyrekle beraber maalesef ev sahibinin hücum performansına karşılık veremediğimiz gibi savunmada da guardımız erken düştü. İlk yarıda fark çift hanelere çıktı ve devreye 10 sayı geride girdik. İkinci yarıyla beraber hücum performansını arttırarak sürdüren Chalon karşısında skor üretimi konusunda çok kısır kalan temsilcimiz farkın açılmasına da bir türlü engel olamadı ve son düdük çaldığında skor tabelasında tam 25 sayılık var vardı, 85-60’lik skorla Avrupa’ya veda etti temsilcimiz. Ev sahibinde Khalid Boukichou 10 sayı 8 ribaund 1 blok 16 verimlilik ile ön plana çıkarken temsilcimizde ise Robert Carter 18 sayı 8 ribaund 2 asist 1 top çalma 2 blok 21 verimlilik ile neredeyse tek başına direnmeye çalıştı.

Beşiktaş daha önce play-off biletini kapmıştı ve formalite icabı olarak çıktıkları maçta Fransız ekibi Nanterre‘in konuğu oldular bu hafta. Dengeli başlayan maçta ikinci çeyrekle beraber ev sahibi üstünlüğü ele aldı. Temsilcimiz hücumda adeta durdu ve sadece 14 sayı bulabildiği çeyrekte rakibin tam 23 sayı bulmasına göz yumdu, devreyi 9 sayı geride kapattık. İkinci yarıda iki takım da savunmada kalkanları sertçe kaldırdılar ve skorlar epey düştü. Özellikle son çeyrekte rakibi 14 sayıda tutup 19 sayı bulan temsilcimiz güzel bir geri dönüşe imza attı ama süre yeterli olmadı ve formalite icabı oynanan bu maçtan 73-68 ile mağlup ayrıldı. Ev sahibinde Jamal Shuler 15 sayı 6 ribaund 6 asist 1 top çalma 18 verimlilik ile yıldızlaşırken siyah beyazlılarda ise Kenan Sipahi 9 sayı 6 ribaund 5 asist 16 verimlilik ile en iyi direnen isim oldu.

Play-off’a adını yazdıran bir diğer temsilcimiz Pınar Karşıyaka ise İzmir’de namağlup Fransız ekibi Monaco‘yu ağırladı. Temsilcimiz maça çok kötü başladı, rakibin etkili hücumlarını durduramadı. İkinci çeyrekle beraber savunmada vidaları sıkmayı başardık ve ilk çeyrekte 26 sayı bulan Monaco’yu bu çeyrekte sadece 11 sayıda tutmayı başardık, maça da ortak olduk devreye girerken. İkinci yarı ile beraber hücumda da kendine gelen ve ateşli taraftarını arkasına alarak tempoyu yükselten temsilcimiz yakaladığı rakibi karşısında öne de geçmeyi başardı. Son çeyrekte müthiş bir çekişme izledik ve buradan da minimum hata ile çıkan Pınar Karşıyaka namağlup rakibinin ünvanını elinden alarak maçı 84-77 kazanmayı başardı. Temsilcimizde Jarrod Jones 21 sayı 5 ribaund 4 asist 2 top çalma 1 blok 25 verimlilik ile yıldızlaşırken, Monaco’da ise Gerald Robinson 25 sayı 4 ribaund 6 asist 3 top çalma 31 verimlilik ile ön plana çıkan isim oldu.

“FIBA Şampiyonlar Ligi Haftanın Beşi ve MVP’si”

MVP – Manny Harris (G-AEK): 

Mateusz Ponitka (F-Tenerife): 24 sayı 6 ribaund 4 asist 3 top çalma 31 verimlilik

Damien Inglis (F-Strasbourg): 13 sayı 6 ribaund 2 asist 16 verimlilik

Martin Breunig (C-Telekom Bonn): 17 sayı 10 ribaund 1 asist 2 top çalma 2 blok 27 verimlilik

Jarrod Jones (F-Pınar Karşıyaka): 21 sayı 5 ribaund 4 asist 2 top çalma 1 blok 25 verimlilik

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Teksüt Bandırma – Meksa Yatırım Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 15.12.19

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 12.hafta mücadelesinde Teksüt Bandırma Pazar saat 20:00’da Meksa Yatırım Afyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir