Anasayfa / Baskonia / Baskonia – Maccabi Tel Aviv İddaa Tahmini 01.02.24

Baskonia – Maccabi Tel Aviv İddaa Tahmini 01.02.24

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde Baskonia Perşembe günü saat 22:30’da Maccabi Tel Aviv ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad toplam sayı limitini 171.5 olarak açıklamışlar. 

Baskonia son 2 maçını üst üste kaybederek düşüşe geçmiş bir ekip. Ama halen topladıkları 12 galibiyetle play-in yarışının iddialı adaylarından biri konumundalar, play-off potasından ise 2 adım uzaktalar… Son 3 maçlarına baktığımızda ikisinde sonuçlardan bağımsız olarak ortak noktanın yüksek tempo ve bol skor olduğunu görebiliriz, o maçalrda bize 203 ve 221 sayı izletmişlerdi. 2 gün önce konuk oldukları Bayern’e uzatma sonunda 112-109 (normal süre: 94-94) ile kaybetmişlerdi. Chiozza, Costello, Diop ve Sedekerskis gibi isimleri kullanamayacaklar bu maçta. 

Maccabi de son dönemde formsuz, son 4 maçtan 3 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 13 galibiyette kaldılar. Ama onlar bir adım öndeler Baskonia’dan elbette, play-off potasından da sadece 1 adım uzaktalar. Son 2 maçlarına baktığımızda ise özellikle hücumda bir patlama yaşadıklarını görebiliriz. Geçen hafta Pana’ya 90 sayı atarken 2 gün önce de konuk oldukları lider Real’e tam 101 sayı atmışlar ama potalarında 106 sayı görerek kaybetmişlerdi. Menco dışında önemli bir eksikleri yok bu maç öncesinde. 

Play-in ve play-off yarışında birbirlerinin direkt rakipleri konumundaki iki takımın kapışmasını izleyeceğiz. Dolayısıyla iki takım için de mutlaka kazanılması gereken bir maç olacak. Bu noktada birbirlerini tempo konusunda tetikleyeceklerini, savunmaların ikinci planda kalacağını düşünüyorum. Bir tarafta Howard, Marinkovic, Moneke, diğer tarafta Baldwin, Brown, Colson gibi etkili üreticiler varken bu maçta da karşılıklı olarak 85 baremini aşmaları şaşırtıcı olmayacaktır. 

İddaa Oranı: ÜST (171.5) – 1.49
Betroad Oranı: ÜST (171.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yunanistan Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BC Maroussi – Apollon Patras İddaa Tahmini 04.03.24

Yunanistan Ligi 19. hafta mücadelesinde BC Maroussi Pazartesi günü saat 18:15’de Apollon Patras ile karşılaşacak. …