Anasayfa / Basketbol Haber / Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Cihat Kumuşoğlu Açıklamalarda Bulundu

Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Cihat Kumuşoğlu Açıklamalarda Bulundu

Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Cihat Kumuşoğlu, “Ufuk Sarıca konusunda TBF’nin bir karar vermesi gerekiyor. Hocamızdan çok memnunuz ama iki tarafta birden çalışması bize zarar veriyor.” dedi.

Kumuşoğlu’ndan pasajlar şöyle…

* Ufuk Sarıca’ya geçen sezon milli takımda çalışması için izin vermiştik ama bunun zararını gördük ve hocamız beklediğimiz şekilde verimli olamadı.

* Tek tip sözleşmelerde kulübün izni olmadığı sürece başka bir yerde çalışamayacağı net olarak yazılı. Bu nedenle kendisine ve TBF’ye önümüzdeki sezon böyle bir iznimizin olmadığına dair bir ihtarname çektik ve yanıtı bekliyoruz.

* Diyelim ki iki tarafta birden devam ediyor. Ağustos ayında Beşiktaş’la mı çalışacak, Milli Takım’la mı? Geçen sezon öncesinde bu nedenle iyi çalışamamanın bedelini iyi bir sezon geçirmeyerek ödedik. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olabileceğimizi düşünüyorduk.

* İhtarname çektik ama konunun hukuken değil, vicdanen çözülmesinden yanayız. Basketbol Federasyonu bir karar vermek durumunda. Sorunun karşılıklı iyi niyetlerle çözüleceğini umuyoruz.

* Ağustos’un başında, belki teknik heyetin istekleri doğrultusunda daha da önce sezonu açabiliriz. Bu problemin sezon açılışından önce halledilmiş olması gerekir. Bugüne kadar Sarıca’nın yerine arayışa da girip, B Planı peşinde koşmadık, kendisinin değerini biliyoruz ama beklentimiz sadece burada çalışıp buraya konsantre olması.

* Basketbolumuz maalesef bir türbülans içinde. Marka değerini yükseltmek için el birliği ile daha çok çalışıp gelirleri artırmak zorundayız. Basketbolun popülaritesi var ama futbola göre gelir açısından çok gerideyiz. Basketbol gördüğü ilginin karşılığını maddi olarak görmüyor. Normalde sponsorların sırada beklemesi lazım…

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir