Anasayfa / Andorra / Bilbao – Andorra İddaa Tahmini 24.09.23

Bilbao – Andorra İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftası mücadelesinde Bilbao Pazar günü saat 18:00’da Andorra ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Koç Ponsornau ile yola devam eden Bilbao, yeni sezonda sadece Endesa’ya konsantre olacak. Dolayısıyla hedefleri alt sıralardan uzak kalarak play-off potasını zorlamak olacak. Kadrolarına baktığımızda ise Adam Smith, Pantzar, Tsalmpouris, Renfroe, Kullamae, Killeya-Jones, De Ridder, Rabaseda, Andersson ve Hlinason takımın öne çıkması beklenen isimler konumundalar. Son maçlarında deplasmanda Porto’yu son nefeste 71-72 ile geçmişlerdi.

Ligin yeni takımlarından Andorra ise yola koç Lezcano ile devam ediyor. Elbette birkaç sezon sonra geri döndükleri Endesa’da hedefleri kalıcı olmak. Bu yolda yaz döneminde kadrolarını güçlendirmeye çalıştılar. Goudelock, Borg, Okoye, Maric, Luz, Tyson Perez, Cezarapowicz, Harding, Starks, Andric, Oriola, Llovet takımın öne çıkması beklenen silahları konumundalar. Hazırlık döneminde sıkıntılı maçlar çıkardılar, kötü sinyaller verdiler. Son 3 maçlarından ikisinde Manresa’dan 16 sayı ve son olarak Badalona’dan 15 sayı fark yemişlerdi…

İki takım arasında belki kağıt üstünde ciddi farklar yok ama Bilbao’nun hem koç faktörü hem de geçen sezondan daha fazla oyuncusu taşımasının da etkisiyle adaptasyon anlamında bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Sezonun açılış haftasında da kağıt üstündeki kadrolardan çok bu tarz faktörlerin daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ev sahibi avantajı ile beraber Bilbao’nun düşük farklarla da olsa kazanarak sezona galibiyetle başlayan taraf olacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …