Anasayfa / Baskonia / Breogan – Baskonia İddaa Tahmini 24.09.23

Breogan – Baskonia İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftasında Breogan Pazar günü saat 18:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Breogan koç Mrsic ile yola devam ediyor ve geçen sezon ucundan kılpayı kaçırdıkları play-off biletini bu kez cebe atmak için kadrolarını güçlendirmeye çalıştılar. Agravanis, Sajus, Polite, Momirov, Sisko, Diouf, Jogela, Nakic, Rudan takımın yeni silahları konumundalar. Son ciddi hazırlık maçlarında Euroleague ekiplerinden Valencia karşısında evlerinde direnseler de 5 sayı farkla yenilmişlerdi. 

Baskonia ise geçen sezon bıraktığı yerden devam etmek istiyor. Hedefleri Euroleague’de ilk 8 sıra, Endesa’da ise ilk 4 sıra olacak. Bu bağlamda kadrolarını güçlendirmeye çalıştılar. Koç Penarroya ile yola devam ediyorlar ve kadrolarında Miller-McIntrye, Rogkavopoulos, Kotsar, Costello, Markus Howard, Marinkovic, Khalifa Diop, Moneke, Mannion, Sedekerskis takımın öne çıkması beklenen isimleri konumundalar. Son maçlarında dişli İtalyan ekibi Tortona’yı evlerinde 86-85 ile geçmişlerdi.

Elbette iki takım arasında net bir kalite ve siklet farkı var. Souçta Baskonia bir Euroleague takımı ve hem bütçeleri hem de kadrolarındaki isimlerin tecrübe seviyesi Breogan’dan çok daha iyi durumda. Hazırlık maçlarında sergiledikleri pozitif basketbolu bu deplasmana da taşıyacaklarını, Howard, Miller-McIntyre, Marinkovic, Mannion gibi etkili kısaların liderliğinde sezonu galibiyetle açan takımlar arasına gireceklerini, düşük handikapı aşmakta da sorun yaşamayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.42
intobet Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …