Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 28.01.24

Boston Celtics – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 28.01.24

NBA Doğu Konferansı ekibi Boston Celtics Pazar günü saat 03:00’da Batı ekibi Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 229.5 olarak açıklamışlar. 

Boston son 3 maçını üst üste kazandı ve bu sayede de 35 galibiyete ulaşarak liderlik koltuğunda tek başına oturmayı sürdürdü Doğu’da. En yakın takipçileri Bucks’dan 4 galibiyet önde olduklarını tekrar hatırlatalım. Son 2 maçlarına baktığımızda galibiyetler dışında yüksek tempo ve etkili hücum basketbolunun da ön planda olduğunu belirtelim, sırasıyla 229 ve 253 sayı üretilmişti o maçlarda. Porzingis dışında bu maçta tam kadro olacakları belirtiliyor. 

Clippers ise son dönemde rakibi gibi formda, 4 maçlarını üst üste kazanarak geldiler buraya ve bu sayede de 29 galibiyete ulaştılar, Batı’da 3. sırada yer alıyorlar ki lider Thunder’dan sadece 3 galibiyet gerideler ve aynı zamanda da 2 maçları eksik! Evden uzakta oynadıkları son 3 maçtan ikisinde gelen galibiyetler dışında yüksek tempo ve bol skor da diğer ortak noktalardı. O maçlarda sırasıyla bize 247 sayı ve 234 sayı izletmişlerdi. Zubac’dan yine faydalanamayacaklar, George’un durumu ise belirsiz. 

Bir tarafta Doğu’nun zirvesinde yer alan Boston, diğer tarafta Batı’nın yakın zirve takipçilerinden Clippers var. Dolayısıyla iki takımın etiketi bize denk güçlerin kapışma olacağını söylüyor zaten. Bu nedenle de handikap ya da taraf bahsine girmeyeceğim. Elbette Boston evinde favori ancak son dönemde formda olan Clippers’ın ne kadar direneceğini kestirmek güç. İki takımın da son dönemde hücumda verimli olduklarını ve yüksek tempoda oynadıklarını biliyoruz. Sahada Boston adına Tatum, Brown, Holiday, White ve Clippers adına da Harden, Leonard, Westbrook, George (belirsiz) gibi isimler olacakken öncelikli tercihim yüksek skordan yana olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (229.5) – 1.46
intobet Oranı: ÜST (229.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …