Anasayfa / Brooklyn Nets / Brooklyn Nets – Houston Rockets İddaa Tahmini 28.01.24

Brooklyn Nets – Houston Rockets İddaa Tahmini 28.01.24

NBA Doğu Konferansı ekibi Brooklyn Nets Pazar günü saat 02:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Nets Doğu’nun vasat ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 17 galibiyette kaldılar, ama halen hedefledikleri ilk 10 yarışından sadece 1 adım gerideler. Evlerindeki performanslara baktığımızda da işlerin yolunda olmadığını görüyoruz, 4 maçlarını üst üste kaybettiler. Son olarak 26 Ocak’ta konuk ettikleri Batı’nın zirve ekiplerinden Wolves karşısında direnseler de 2 sayı farkla son nefeste yenilmekten kurtulamadılar. Johnson ve Simmons’dan faydalanamayacaklar. 

Rockets ise son dönemde yaşadığı ufak düşüşe dün konuk olduğu Hornets karşısında son vermiş, tam 34 sayı farkla kazanarak aynı zamanda moral ve özgüven seviyesini de zirveye taşımıştı. Green 36 sayı, 9 ribaund, 4 asist, Whitmore 24 sayı, 11 ribaund ve Alperen 11 sayı, 6 ribaund, 7 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Eason, Oladipo ve Smith’den bu maçta da faydalanamayacaklarını belirtelim. 

Kağıt üstünde iki takım arasında kalite farkı olduğunu düşünmüyorum. Belki tecrübe anlamın ve tabi ev sahibi avantajıyla Nets’in bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Ama Rockets’ın daha dün Charlotte deplasmanında 34 sayı farkla kazandığını düşündüğümüzde bu konularda geri kalması sorun olmayacaktır. Ben Rockets’ın galibiyete daha yakın olduğunu düşünüyorum ama riski azaltmak için lehlerine açılan handikapı da yanıma alacağım, sonuçta deplasman takımı konumundalar. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – San Antonio Spurs İddaa Tahmini 26.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Pazartesi günü saat 04:00’da San Antonio Spurs ile karşılaşaacak. …