Anasayfa / Brooklyn Nets / Brooklyn Nets – Chicago Bulls İddaa Tahmini 30.03.24

Brooklyn Nets – Chicago Bulls İddaa Tahmini 30.03.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Brooklyn Nets Cumartesi günü saat 02:30’da Chicago Bulls ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Nets’in play-in için iddiası kalmamış olsa da son 2 maçını kazanarak 28 galibiyete ulaşmayı başardığını belirtelim. Önlerinde 9 maç kaldı ve 10. sıradaki Hawks ile aralrında 6 galibiyetlik bir fark var. Yani düşük de olsa şansları var aslında. Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise son 3 maçlarından ikisinde Grizzlies’a direnip 4 sayı farkla kaybederken, Sixers’ı ise yenmeyi başarmışlardı. Güçlü play-off ekiplerinden Pelicans’a ise direnemediler ve 13 sayı farkla yenildiler. 28 Mart’taki son sınavda ise deplasmanda olmalarına rağmen denk rakiplerden Wizards’ı uzatma sonunda 3 sayı farkla geçmişlerdi. Dennis Smith ve Cameron Johnson dışında eksikleri yok. 

Bulls ise üst üste 3 maçını kaybettikten sonra kötü gidişe dur demiş, konuk ettiği denk rakiplerden Pacers’ı tam 26 sayı farkla geçerek 35 galibiyete ulaşmış, play-in potasındaki yerini sağlamlaştırmıştı. Üst sıralara çıkmaları kolay değil, 4 galibiyetlik fark oluşmuş durumda. Ama alttan gelen Hawks onları sadece 1 adım geriden takip ediyor, bu nedenle de hedefleri 10. sıraya gerilememek olacak sezonun geri kalanında. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok. 

Nets neredeyse havlu atmış durumda play-in yarışında ama buna rağmen son 2 maçlarını üst üste kazandılar ve özellikle evlerinde yüksek dirençle oynuyorlar. Bulls ise deplasmanlarda zorlanan bir takım, kazanırken bile son nefeste rakiplerine üstünlük kurabildiklerini gördük. Bu maçta da Shröder, Cam Thomas, Mikal Bridges, Finney-Smith, Claxton gibi dinamik oyunculara sahip Nets karşısında zorlanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.43
Best10 Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.62
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …