Anasayfa / NBA / Brooklyn Nets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 16.01.23

Brooklyn Nets – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini (2) 16.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Brooklyn Nets, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Oklahoma City Thunder ile Barclays Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını konuk takım lehine 6.5 olarak belirlemiş. 

Brooklyn Nets Kevin Durant’ın yokluğunda çıktığı ilk maçında Boston gibi zorlu bir ekibi konuk etmişti. Maç öncesinde de belirttiğim üzere Durant olmadan çok sıkıntılı bir süreç geçirmesini beklediğim ekip Kyrie Irving’ün 24, Joe Harris’in ise 18 sayısına rağmen Boston’a diş geçiremedi. Maçın en kritik vakitlerinde çözüm üretmekte fazlasıyla zorlanan ekipte TJ Warren ve Kyrie’nin öne çıkmasını bekliyorum ama Durant’in yokluğunda sıkıntı çekmeye devam edecek gibi duruyorlar.

Oklahoma City Thunder ise Miami’ye deplasmanda son topta kaybettikten sonra iki zorlu deplasmandan çift haneli galibiyet çıkarmayı başararak büyük bir sürprize imza etti. Önce formda Philadelphia’yı deplasmanda 133 atarak 19 farkla geçen ekip ardından Chicago’yla back to back maçı oynamasına rağmen maçı 124-110 kazanarak büyük bir ivme kazandı bir kez daha. Shai Gilgeous bildiğimiz gibi oynarken Joshua Giddey iki maçta da +20 atarak önemli bir katkı verdi takımına. Jalen Williams ise bu iki maçta hiç yoktan ortaya çıkarak takımın bu denli sürprize imza atmasında en büyük paya sahip olan üçüncü isim oldu.

Brooklyn Nets’i normal şartlar altında rahat bir şekilde favori olarak göstereceğimiz bu eşleşmede Durant’in olmayışı ve Kyrie’nin lider konumunda tek kalışı dengeleri bozmuş durumda. Öte tarafta da iki harika galibiyetle bir kez daha play-in sınırına dayanmış olan diri bir Oklahoma City var. Bugünkü maçta deplasman ekibinin bir kez daha direnç koyarak oyunda kalmasını bekliyorum. Tercihim handikaplı bir biçimde onlardan yana olacak.

Eksikler:

Brooklyn: Kevin Durant
Oklahoma: Ousmane Dieng, Aleksej Pokulevski, Jeremiah Robinson-Earl

İddaa Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.53
intobet Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8

 
 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …