Anasayfa / Genel / Cavs – Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Mayıs 2017

Cavs – Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Mayıs 2017

Cavs - Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Mayıs 2017
Cavs – Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 24 Mayıs 2017

Nba’de doğu konferansının finalinde Cavs ve Celtics serinin 4. maçında karşı karşıya geliyorlar. Maç Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece 03.30’da başlayacak.

Maç için açılan oranlara bir göz gezdirelim, en iyi bürolardan biri olan Bets10’da handikap baremi 14.5 olarak, toplam sayı baremi ise 215 sayı olarak belirlenmiş. İddaa’da ise henüz oranlar açıklanmamış durumda.

Celtics Beklenmeyeni Yaptı

İlk iki maçta çok dağınık bir görüntü çizen Boston Celtics maçları çok farklı şekilde kaybetmişti. Hatta ikinci maç bir Nba rekoruydu. Üçüncü maçta ise ben dahil tüm Nba takipçileri Boston’un hiçbir şansı olmadığını düşünüyorduk ama yanıldık. Peki bu nasıl oldu? En başta bunun gerçekten bir mucize olduğunun altını çizmek gerekli. Boston mu kazandı gerçekten yoksa Cavs mi kaybetti? 3.çeyreğin bitimine 6.39 dk varken başlayan Boston fırtınası 21 sayılık farkı kapatarak maçı son topa kadar getirdi ve en nihayetinde şansın da yardımıyla maçı kazandırdı. Durumun bu noktaya gelmesinde Boston’un tabii ki doğru şeyleri yaptığını söylemek mümkündür. Özellikle o dakikadan sonra 12 tane 3pt isabeti buldular ki bu hakikaten kritik dakikalardaki inanılmaz bir isabet oranı. Takım halinde 18 3pt isabeti buldular. I.Thomas’ın yokluğunda Marcus Smart 7/10 3pt ile oynadı ve maçı 27 sayıyla bitirdi. Avery Bradley’de 20 sayıyla önemli katkı verdi. Takım olarak Cleveland’ı 16 top kaybına zorladılar, hücumda ise 28 asist ile verimli bir görüntü çizildi. Bunlar yaşandı ve maç kazanıldı evet. Ama!

Her şey Yolunda Giderken Problem Neredeydi

Öncelikle 3. maçın nasıl kaybedildiğinin detayına geçmeden şunu belirtmekte fayda var, maç kaybedildi ama ne değişti veya ne değişecek? Cevap, hiçbir şey. Maça yine fırtına gibi başlayan bir Cavs vardı sahada, daha ilk çeyrekten 9 tane 3pt attılar, ilk yarıyı ise 14 3pt isabetiyle tam 16 sayı önde geçtiler. İkinci yarı başladı ve bir şey değişmemişti hatta skor tabelası üçüncü çeyreğin bitimine 6.39 kala 77-56’lık 21 sayı farkı gösteriyordu. Bu noktadan itibaren verilmiş kötü kararlar, girmeyen şutlar ve buna karşılık rakibin attığı her şutu sokması, bir de Lebron James’in Playoff kariyerinin en kötü rakamlarıyla oynadığı bir maç olması (11 sayı 6 top kaybı) durumu buraya kadar getirdi. Love 28 sayı, Irvıng 29 sayı ile skor yükünü çektiler ama özellikle kenardan neredeyse sıfıra yakın katkı gelmesi de kötü kısımlardan biriydi. Maçın son topunu izlediğimizde aslında görebiliyoruz maçın neden kaybedildiğini. JR Smith ve Iman Shumpert’ın bu kadar önemli bir noktada yaptıkları hata gerçekten sorgulanır cinsten. Sonuçta bu bir şekilde gerçekleşti ve maçı kaybettiler. Dördüncü maç için yorumum serinin 2. ve 3. maçı için yaptıklarımdan farksız. Boston Celtics’in normal şartlarda hiçbir şansı yok. Ben özellikle bu maçta 2.maç gibi olmasa da ona yakın ciddi bir fark bekliyorum. Geçen maçta ki 21 sayı fark olduktan sonraki o durulma veya laubali hal olmayacaktır. Çok ciddi bir maç oynayacaklar bana kalırsa.

Cavs – Celtics İddaa Tahmini

Serinin ilk 2 maçında gördüğümüz o dominant oyunu göreceğimizi düşünüyorum. Maça dair açılan handikap baremi benim düşüncemin çok daha altında kalıyor. Ben yukarıda da dediğim gibi ciddi bir fark bekliyorum. 3.maçta ki durum bana göre bir “kaza”dır. Cavs bu mağlubiyetten gereken dersleri çıkaracak ve maçın başından sonuna dek inanılmaz şekilde oyunu domine edecektir.

İddaa Oranı: –

Bets10 Oranı: MS1 (-14.5) / 1.91Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New York Knicks – Toronto Raptors İddaa Tahmini (2) 22.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New York Knicks, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 03:30’da Toronto Raptors ile Madison …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir