Güncel
Anasayfa / Genel / Chicago Bulls Boston Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 22 Nisan 2017

Chicago Bulls Boston Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 22 Nisan 2017

NBA playofflarının en büyük sürprizi Boston ve Chicago eşleşmesinde oldu. Doğu Konferansı’nın lideri olan Boston aynı konferansı 8. sırada tamamlayan Chicago’ya kendi evinde 2 maç verdi. Kimse onların bu deplasmandan 1 maç bile çalabileceklerini düşünmezken 2 maçı maçı birden kazandılar. Bu maç bize normal sezonla playoffların ne kadar farklı psikolojilerde oynandığı göstermiş oldu. Boston Celtics Cleveland takımından liderliği almak için sezon boyunca çok uğraştı. Bunu başardılar başarmasına fakat sanki liderliğin psikolojik ağırlığı altında ezilmiş gibiler. Takımda herkes adeta çaylak birer oyuncu gibi. Aynı şeyi bu hafta Toronto takımı da yaşadı. Playoff oynamak ciddi bir soğuk kanlılık ve olgunlukluk gerektiriyor.

Chicago Bulls takımında bu olgunluğa sahip üç önemli isim bulunuyor. Wade Miami takımında 2 defa şampiyonluk yaşadı. Dolayısıyla buraları çok iyi bilen bir oyuncu. Öte yandan Rondo eski takımı Boston ile sayısız başarılar elde etti. Normal sezon boyunca adeta uyuyan Rondo playoff döneminde gerçek kimliğini bulmuş oldu. Bu iki tecrübeli oyuncunun yanında Butler ilk 2 maçta neredeyse hatasız oynadı. Bunlara bir de kenardan gelen Portis, Mirotic gibi isimler de eklenince 2 Boston maçından da zaferle ayrıldılar. İlk maçı 4, ikinci maçı 14 sayı fark ile kazanan Chicago aynı rüzgarı kendi evinde de sürdürmek istiyor. Bu maçın iddaa handikapları 2.5 sayı ile Boston tarafında. Alt-üst baremi ise 207.5 sayı. Normal sezonda bu iki takım 4 defa karşı karşıya geldi. Her iki takımda ikişer galibiyet aldı. İlk 2 maça rağmen Boston’un daha potansiyelli bir takım olduğunu biliyorum.

Özgüvenlerini yerine getirebilecek bir oyun oynarlarsa bu turu burdan çevirmelerine şaşırmam. Küçük dev adam Thomas bir hafta önce kız kardeşini trafik kazasında kaybetti. Bu hem onu hem de takımı çok olumsuz etkiledi. Bu maç Boston’un son şansı ve o şansı iyi değerlendireceklerdir.

 

İddaa Oranı: MS 2 (2,5) / 1.70

Bets10 Oranı: MS 2 (2,5) / 1.91Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 01.11.22

NBA normal sezon mücadelesinde Milwaukee Bucks, Pazartesiyi Salıya bağlayan gece saat 03:00’te Detroit Pistons ile Fiserv Forum’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir