Anasayfa / Chicago Bulls / Chicago Bulls – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 15.03.24

Chicago Bulls – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 15.03.24

NBA Doğu ekibi Chicago Bulls Cuma günü saat 03:00’da Batı ekibi Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Bulls Doğu’nun play-in ekiplerinden birisi. Son maçlarında Indiana’yı uzatma sonunda, hem de deplasmanda yenerek kolay lokma olmadıklarını tekrar hatırlatmışlardı tüm rakiplerine. Bu sayede de 32 galibiyete ulaştılar ve play-off potasıyla aralarındaki farkı da 4 galibiyete indirmiş oldular. Pacers karşısındaki o uzatmalı galibiyette DeRozan 46 sayı, 9 ribaund ile yıldızlaşırken, Caruso 23 sayı, 7 ribaund, 7 asist ve Dosunmu 20 sayı, 4 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. White’ın durumu maç saatinde belli olacak, başka önemli eksikleri yok.

Clippers ise Batı’nın ilk 4 adaylarından birisi. Ancak son 2 maçlarını üst üste kaybettiler ve kötü bir dönemden geçtiklerini söyleyebiliriz… Buna rağmen 41 galibiyetle en yakın rakiplerinin 2 adım önünde 4. sıradaki yerlerini korumayı başardılar. Evden uzaktaki son 2 maçlarında ise Bucks’a 7 sayı farkla kaybederken, Rockets’ı ise 6 sayı farkla geçmişlerdi. 13 Mart’taki son sınavlarında ise evlerinde olmalarına rağmen Wolves’dan tam 18 sayı fark yediklerinin altını çizelim. Harden ve Leonard’ın durumları belirsiz, Westbrook ise yine forma giyemeyecek.

Elbette kağıt üstünde Clippers daha kaliteli ve tecrübeli bir kadroya sahip. Ancak son maçlarda güven vermedikleri de bir gerçek. Leonard ve Harden’ın durumları belirsiz, birinin bile oynamaması ibreyi formda ev sahibi Bulls’a çevirebilir. Pacers karşısında aldıkları deplasman galibiyetinin moral-motivasyonu ile bu maçta da kolay lokma olmayacaklarını, DeRozan, Vucevic, Caruso gibi silahların liderliğinde direnerek en azından handikapı koruyabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.44
Rexbet Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.61
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …