Anasayfa / Houston Rockets / Houston Rockets – Washington Wizards İddaa Tahmini 15.03.24

Houston Rockets – Washington Wizards İddaa Tahmini 15.03.24

NBA Batı Konferansı ekibi Houston Rockets Cuma günü saat 03:00’da Doğu ekibi Washington Wizards ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Rockets her ne kadar genç yıldızı Alpi’yi kaybetmiş olsa da yine de son 3 maçını kazanarak play-in iddiasını korudu. Topladıkları 30 galibiyetle 10. sıradaki Warriors’dan artık sadece 4 galibiyet uzaktalar. Evlerindeki son 2 maçlarına baktığımızda ise zayıf Spurs’ü 13 sayı farkla geçerken, güçlü rakiplerden Clippers’a ise direnseler de 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Alperen dışında Whitmore’dan da yine faydalanamaycaklar bu maçta.

Wizards ise sadece Doğu’nun değil, tüm ligin en zayıf halkalarından birisi. Şuana kadar sadece 11 galibiyet toplayabildiler çıktıkları 65 maçta… Evden uzaktaki karnelerine baktığımızda işlerin yolunda gitmediğini biliyoruz, son 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler. Son olarak 13 Mart’ta konuk oldukları denk rakipleri, Batı’nın alt sıra ekiplerinden Grizzlies’a 12 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Bu maçta da Bagley, Holmes ve Shamet’den faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında hem kağıt üstünde kadro farkı var hem de Rockets son dönemde özellikle evinde daha iyi basketbol oynayan bir takım, Wizards’dan bir üst seviyede olduklarını düşünüyorum. Alpi ve Whitmore’dan yoksun olsalar da VanVleet, Green, Brooks, Smith gibi silahlarla direnci çabuk kırılan zayıf rakiplerine yine üsütnlük kurabileceklerini ve kazanırken de handikapı geçebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.45
Betroad Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …